Problémamegoldó

Hozzászólások a WindowsXP4ever-rel kapcsolatban.
ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Problémamegoldó

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.08.18. 16:40

Több embernek akadt hasonló problémája, ezért itt leírok párat!

SATA/HDD/RAID Támogatás
Az nfo-ban felsorolt (integrált driverek) eszközöket automatikusan felismeri SATA/RAID vagy AHCI módban (a natív eszközök alapból működnek). Bővebb információk az alaplap használati utasításánál (gondolom angolul:)

Kékhalál a telepítés elején
Ha pont azelőtt fagy ki mindig a telepítő, hogy megjelenítené a meghajtókat, akkor a Windowsba nincs integrálva a gépnek megfelelő lemezvezérlő. Erre két megoldás van:
- BIOS-ban állítsd át a merevlemez-vezérlőt Native / Legacy / Compatible módra.
- nLite-al, vagy floppy-ról (F6 a telepítés elején) add meg az alaplahoz mellékelt SATA/RAID drivert

NumLock, avagy laptopon jkl helyett 123 (betűk helyett számok)
NumLock alapértelmezetten be van kapcsolva, egyszerűen kapcsold ki!! (pl Fn+NumLock, lásd laptop leírása!!) A következő verzióban a Numlock kikapcsolása funkció ki fogja kapcsolni a gombot. (eddig csak alapbeállítást módosította)

AMD Qool'n'Quiet / Intel SpeedStep (Energiagazdálkodás)
AMD az Athlon64-től kezdve üresjáratban visszaveszi órajelet, ezáltal a fogyasztást is. Hogy ez működjön pár dolgot be kell állítani:
- BIOS-ban legyen bekapcsolva: Qool'n'Quiet/SpeedStep [Auto/Enabled]
- AMD-nél legyen feltelepítve az AMD CPU driver (WPI-ben megtalálható)
- *Athlon/Phenom X2, X3, X4 esetén az AMD DualCore Optimitzer a jobb teljesítmény miatt ajánlott
- Az XP energiagazdálkodását állítsd Minimális-ra (XP4ever-ben alapértelmezett)

A CPU órajelét/feszültségét CPU-Z-vel könnyen ellenőrizheted nem terhelt állapotban. (nyugalmi állapotban általában fele az órajele)

Vírust találtam
A lemezt több vírusellenőrzésen is átesik, de még így is maradhat benne vírus/spyware. Ha vírust találtál, akkor írd meg a fájl nevét, helyét és azt hogy melyik kiadásban találtad.
Néhány vírusirtó nem szereti a kulcsgenerátort/törést, és szeretettel trójainak bélyegzi, ezért nem mindig kell megijedni.

Automatikus bejelentkezés (Autologon)
Ha nem szeretnéd/más néven szeretnél belépni a Windowsba, akkor a lemez menüjéből indítható Autorun programmal módosíthatod vagy letilthatod az automatikus bejelentkezést

A Windows közli, hogy szoftverhamisítás áldozata lettem!
1. Igen, kérem megvenni az Eredeti Windows-t!!
2. Nem szabad (legközelebb) telepíteni az Eredeti Windows Valódi előny frissítést (Windows Genuine)!
3. ha sikerült feltelepítened a frissítést, akkor indítsd el a legújabb XP4ever lemezről a WGA törést a Főmenüben az "Eredetiség Törés" gomb, vagy (DVD\WPI\Install\Update\Wga\WGA.exe). Végül indítsd újra a gépet!

Frissítve 06.04.Windows.Genuine.Advantage.Validation.v1.9.42 letöltése

Véletlenszerű kékhalál, fagyás, akadozás telepítés alatt és használat közben
Sok okból kifolyólag következhet be hiba, de az egyik leggyakoribb (részemről) a memóriahiba. Ellenőrzése:
Töltsd le a www.memtest86.com címről a Memtest86+ program CD, floppy vagy USB-ra másolható változatát.
Írd ki a megfelelő hordozóra (CD-kép felírása, stb.)
Indítsd el a gépet a lemezről, a program automatikusan elkezdi vizsgálni a memóriát.
30-60 perc (gép és memóriafüggő) alatt átvizsgálja a memóriát (Pass 100%)

Kép

Ha bármilyen új piros sor megjelenik, akkor azt jelenti, hogy az egyik memóriamodul hibás, cseréld ki!

notorrent

Re: Problémamegoldó

Hozzászólás Szerző: notorrent » 2008.09.09. 16:55

Hy!

Basszus!
Az energiagazdálkodást én is írtam hogy nem megy.
Feltettem (megint) azt a 2 progit amit írtál és most jó.
Sejtettem hogy valamit elcsesztem.
Sztem kimaradtak telepítéskor, pedig alap hogy azokat felteszem.

Köszi

pamp

Hozzászólás Szerző: pamp » 2008.09.11. 15:46

Írtam az egyik torrent trackeren, hogy a Cfosspeed 4.21-es verziója kék halált okoz(hat). Nálam a 3. után merült fel, hogy mi a fene okozza és hamar rátaláltam.

Kód: Egész kijelölése

http://www.cfos.de/speed/whatsnew.shtml
x Fixed psched.sys crash. Thanks to Reinhold Gose for dump file.
Amúgy korrektül össze van rakva, nekem minden OK rajta, most már egy hónapja szépen megyeget ;)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.09.11. 18:51

Olvastam a hozzászólásodat. Köszi az infót. Következőben frissítve lesz

Johnyy

Hozzászólás Szerző: Johnyy » 2008.09.18. 04:29

SZia!

Nemrég én is feltelepítettem az xp4evert! Nagyon jó, nagyon ügyes összeállítás, csak 1 gondom támadt vele, mégpedig a felhasználói bejelentkeztetés. Többfelhasználóssá szeretném állítani a rendszert, illetve a saját fiókom lejelszavazni, de minden próbálkozásom ellenére, nem bírom ezt beállítani. Hogyan lehetne ezt a dolgot az xp4everben megoldani?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.09.18. 12:36

A lemez menüjében van egy Autorun nevű progi, ami kikapcsolja az automatikus bejelentkezést

Figura1

Hozzászólás Szerző: Figura1 » 2008.10.18. 00:41

Üdv.Problémám adodott a telepítésnél Roxyoval írtam ki a progit.Elindult a telepítés,de 48%-nál megállt és ezt írta ki "nem találom a Boot....bin fájlt hiába nyomtam többször entert akkor sem volt jó ezért ki hagytam.Ugyan irta,hogy ezáltal nem lesz jó az egész,de mástkép nem ment tovább.Kérdezem mi lehet a probléma és a megoldás egyben?
Előre is köszi a választ.Üdv Figura

notorrent

Hozzászólás Szerző: notorrent » 2008.10.18. 08:48

Én először, ha megvan még a torrent fájl, átellenőrizném.
Ha az jó akkor kiírnám egy újraírhatóra vagy egy másik lemezre.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.10.18. 10:32

Lassabb sebességen írd ki a lemezt.

dajana001

Hozzászólás Szerző: dajana001 » 2008.10.18. 14:37

Sziasztok.Tud e vlki segiteni?amikor feltelepitem a sata-s hardra kék halál vár a monitoron.probáltam egyszerű ata-s hardra feltelepiteni,simán felment!Előre is köszi!Üdw :)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.10.18. 16:15

Több gond lehet. BIOS-ban állítsd be a SATA-t Native vagy Compatible módra.

Figura1

Hozzászólás Szerző: Figura1 » 2008.10.19. 02:46

Köszi megpróbálom.Üdv Figura

Figura1

Hozzászólás Szerző: Figura1 » 2008.10.23. 01:10

Üdv.Na 1 kicsit nehezen,de sikerült feltennem az XP-t.Az állítás beigazolódott tényleg lassabb írási módot kellett választanom(ImgBurn).
Tapasztalatt:Legalább 4x kellett telepíteni,mert amikor a Demon Tols-hoz ért hibaüzenetet írt ki és telepítés megállt.De 4-szerre tovább ment,de vmit akkor is írt ki.A telepítésnél lemaradt pár program beléptem a telepítési részre,kipipáltam amik még hiányoztak és az Office mindig feltelepítette pl. ezt sem értem mért.A vírusirtó közül a Kasperskyt szerettem volna,de az sem jött össze.A winappal szerettem volna zenét hallgatni,de hullámzott a hang k-lite fent van ugyan nem nyitotta meg.Röviden ennyi remélem nem zavartam senkit ezekkel a zagyvaságokkal.Remélem azért kapok vmi választ.Most egyenlőre megy a dolog a winapot leszámolva.Üdv Figura ;)

Figura1

Hozzászólás Szerző: Figura1 » 2008.10.23. 01:38

Ja még 1 dolog az egyik meghajtott telepakolta vmi "számos" mappákkal azzal mi legyen?
Köszi a választ.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.10.24. 10:01

Daemon milyen hibaüzenetet adott ki?

A számos mappákat Win frissítés csinálja.

mipet5

Hozzászólás Szerző: mipet5 » 2008.11.07. 15:32

Hello, én először szeretném kipróbálni egy virtuális gépen, ezért MS VirtualPC-jét használva telepítettem. Windows indulásakor a WPI nem indul el egy hiba miatt:
Csatolmányok
WXP4ever.jpg
WXP4ever.jpg (38.6 KiB) Megtekintve 78438 alkalommal

notorrent

Hozzászólás Szerző: notorrent » 2008.11.07. 15:35

Én sokszor próbáltam virtual pc-n, nem emlékszem ilyen hibára.

mipet5

Hozzászólás Szerző: mipet5 » 2008.11.07. 16:09

Felraktam a VIrtualBox-ot és azon működik a WPI. Hát, furcsa...
Daemon Tools Pro Adv. telepítés 3. lépésnél nagyon sokat vár vagy megáll, 10 perc után újraindítottam a virtuális gépet és 4. lépéssel folytatta amikor elindítottam akkor a DTProHlp.dll fájlra azt mondta hibás.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.11.07. 18:41

DaemonTools Pro törését szinte mindegyik vírusírtó blokkolja (habár vírust nem találtam benne), ezért állhatott meg.

safikaa

Hozzászólás Szerző: safikaa » 2008.11.12. 23:23

Hali!
Pár hónapja használom az xp4evert,és meg vagyok vele elégedve.Viszont most akadt egy kis problémám.Eddig átment minden frissítésen és eredetiség ellenőrzésen, most legutóbb viszont nem.Mit lehet ilyenkor tenni anélkül,hogy újra kelljen telepíteni a gépet?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.11.13. 09:27

Lásd topic eleje

aTLASZ11

Hozzászólás Szerző: aTLASZ11 » 2008.11.15. 17:37

Sziasztok!

Csak 1 kérdésem van!
A WindowsXP4ever program hol van, hogy lehet letölteni?
Biztos én vagyok a béna, de nem tudom! :oops:

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.11.16. 13:04

Csak torrentről. Először az nCore-on jelenik meg mindig. A többi oldalra akkor kerül fel, ha valaki felteszi

aTLASZ11

Hozzászólás Szerző: aTLASZ11 » 2008.11.16. 16:42

Köszönöm a válaszod!

Megnéztem az nCore oldalt, de az nem nyitott.
Megpróbálom torrentben leszedni.

Az nCore az fizetős, vagy meghívós?

aTLASZ11

Hozzászólás Szerző: aTLASZ11 » 2008.11.16. 17:22

Kössz a választ!
Néztem az nCore-t, de nem nyitott, és nem látszik, hogy fizetős vagy meghívós.

pamp

Hozzászólás Szerző: pamp » 2008.11.22. 22:54

Mondd meg melyik torrent szerveren van accountod és felteszem oda ;)

stardust

Hozzászólás Szerző: stardust » 2009.01.15. 14:38

Helló

Egyenlőre VirtulBox-ba telepítettem, (Vistán a VirtuálPC 2007 alatt nem indult el a WPI telepítő ...)

Szóval azt tapasztaltam, hogy amikor a WPI-ből telepíteni akarok valamit, (mert először csak minimális dolgokat tettem fel) akkor a rendszer nem ismeri fel, hogy mi van már telepítve a WPI-ből, és újra bejelöli az addig már feltett cuccokat is.

Ezt jó lenne valahogy kiküszöbölni....

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.01.15. 20:18

A WPI nem tudja észlelni mi van már feltelepítve, mindig az alapbeállítást tölti be. Ezt azért sem lehetne megoldani, mert nem lehet neki azt például megadni, hogy a .Net framework X programhoz kötelező, de csak akkor ha nincs már telepítve.

A programok úgy vannak beállítva, hogy egy üres (XP SP3-as) rendszerre telepítünk.

picy0522

Hozzászólás Szerző: picy0522 » 2009.01.19. 15:21

Sziasztok!

Csak 1 kérdésem lenne, hogy mi a rendszergazda jelszava?
Hálózaton keresztül nem tudom csatlakoztatni a c$ meghajtót.
Új usert nem akarok létrehozni, a meglévőnek pedig nincs jelszava és nem is akarok.
Marad a rendszergazda nevű felhasználó, mint alternatív út.
Az egyszerű filemegosztás már ki van kapcsolva.
Ott tartok hogy már csak ez kellene.

Köszi előre is az infót.

üdv. P.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.01.19. 19:07

Szia!

Nem igazán értem mit szeretnél, de a rendszergazdának nagyon egyszerű a jelszava. Nincs :p
XP4ever rendszergazdai jogokkal bír, így nem is kell a rendszergazda

picy0522

Hozzászólás Szerző: picy0522 » 2009.01.19. 21:53

Szia.
Igen ám, de nekem azt mondja a windows hogy " fiók korlátozásai, .. az üres jelszó használata nem megengedett", ezért gondoltam hogy ha a rendszergazda fióknak van jelszava akkor azzal csatlakoztatni tudom hálózati meghajtóként. $ vagyis rendszergazdai megosztással.
pl: net use x: \\gépnév\c$
és erre dobja fel az előbb említett üzenetet.
de akkor megoldom valahogy máshogy.
azért köszönöm szépen az információt.
de azért jól össze van rakva a rendszer!!! :) köszönet érte.

Üdv.: P.

dinoka

Hozzászólás Szerző: dinoka » 2009.02.08. 21:06

Sziasztok!

Meg tudná valaki mondani hogy honnan lehet letölteni a 2008.12. -i WXP4evert?
Az nCoron tiltott lett az ilyen cucc. Nekem meg nagyon tetszik! :-)

Előre is köszi.

Fumiesan

Hozzászólás Szerző: Fumiesan » 2009.02.17. 16:21

Üdv!

Letöltöttem a legújabb változatot, sikeresen ki is írtam, és feltelepítettem. Erre közölte velem a rendszer, hogy ugyan felismeri, hogy van C és D meghajtóm, de egyikre sem hajlandó beengedni... csak nagy nehezen tudtam feltenni egy másik operációs rendszert, minek köszönhetően most már a C meghajtóm használható, de a D-t formázhatom le, ami mondjuk eléggé hidegvíz, mivel tele volt fontos dolgokkal, amiket csak remélek, hogy pótolni tudok. ^^" Gondoltam szólok, hogy mások ne járjanak így, mert nem hiszem, hogy a gépemmel lenne valami gond, mivel a nyáron lett teljesen felújítva, és a másik operációs rendszer felrakása után a C meghajtó helyre állt. Valakinek van valami ötlete, mi történhetett? :(

Fumie

LSpeedy

Hozzászólás Szerző: LSpeedy » 2009.02.17. 16:24

Sziasztok!

Gondoltam én is kipróbálom a win4ever xp-t minden jó benne egészen a wpi-ig ahol a vista pack nem akart fel menni teljesen nem varázsolt nekem át semmit és ahogy látom ezt a telepítés autoit-al csináltad ott line -1 hibát írt az exe re hivatkozva valami nem tetszik neki vagy rossza név v. nem tudom miért nálam akkor dobott ki ilyet ha rossz az .exe név v. valami... továbbá a windows törés se akart igazán jól menni nem találtam meg a cmd parancs végre hajtó a fájlt, és asszem utolsó hiba amit észre vettem h a takarításnál meg áll a program semmi vinyó munka csak megy üres járatba :S am. virtual pc-n próbáltam ki majd élőbe is ugyan ezen hibákat csinálta nekem mint a virtuális gépen ilyenkor mi a gond?

mind ezeket leszögezve elbűvölt a rendszered:)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.02.17. 17:09

Fumiesan
Máshol ott a válasz

LSpeedy
Köszi szépen.
Vista Packot megnézem, takarítást már én is észrevettem. Törést több tucatszor teszteltük, azzal most nem volt gond.

Fumiesan

Hozzászólás Szerző: Fumiesan » 2009.04.07. 14:54

Koliban sokan fordulnak meg nálam és a gépemen hiába fiókozok, meg jelszavazok, de nem tudom megoldani, hogy indításkor is kérjen jelszót a bejelentkezéshez. Tudnál ebben nekem segíteni?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.07. 16:19

Fumiesan írta:Koliban sokan fordulnak meg nálam és a gépemen hiába fiókozok, meg jelszavazok, de nem tudom megoldani, hogy indításkor is kérjen jelszót a bejelentkezéshez. Tudnál ebben nekem segíteni?
Lemez betesz, Autologon, Kikapcsolod (Disable)

kampec

Hozzászólás Szerző: kampec » 2009.04.15. 15:20

nekem is az a gondom, hogy sata winyóra próbálom feltenni, de hiába állitottam a biosban amit irtál, mindig kék halál lett az eredmény. Az alaplapom asus m2n.

Egy másik kérdésem is lenne, egy régebbi 4ever winnel kapcsolatban: a start menüben leggyakrabban használt parancsikonok tiltva vannak. Hogyan lehet engedélyezni ezt a funkciót.

üdv. Kampec

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.15. 16:57

Ha jól emlékszem m2n az nf4-es. A legújabb nvidia nforce sata drivert tettem bele, ami a régebbi típusokat tapasztalataim szerint nem szereti.

Vagy a Start Menü beállításaiban, vagy akármilyen Tweak programmal, pl. XP Antispy

kampec

Hozzászólás Szerző: kampec » 2009.04.15. 22:42

Akkor megpróbálom a telepités elején saját sata driverrel, hátha azzal harapni fogja a gép.

A start menüben meg hiába állitom be hogy jelenitse meg a gyakran használt progikat, cseszik megcsinálni :). Most nézem a tweak progikat hátha azzal sikerül. köcc a tippeket

Arien

Hozzászólás Szerző: Arien » 2009.04.16. 13:54

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Nagyon szimpi nekem ez az xp, de utálom az xp telepítéseket, meg hasonlóakat :$ Tehát nemnagyon vágom a dolgokat, és nem szeretnék semmit tönkretenni.

A gépem totál haldoklik! Sokat kékhalálozik, és nem tud senki semmit mondani :/ Bennem meg csak megy fel az ideg :evil:

A gépem: kb 3éves, mostanában akartam újat venni, de még nincs rá keret, úgyhogy ez még várat magára.
512Mb Ram, 2,80GHz nemtom, asus p5p800s alaplap, G-force 5500 videókártya 160Gb ata + 320Gb Sata
A Satáson van az xp, 100Gb-ot hagytam neki.
A jelenlegi xp-m kb 2éves, egy 2007-es XPEE Reborn. Bejött meg minden, csak ha már újjal szenvedek, akkor vacsi újat akarok :)

Azóta halálozik, hogy vettem és használok egy Trust Optical Mini Mouse MI-2830Rp egeret. Nem feltétlenül gondolom, hogy az egér miatt kattant be, de nem sokkal rá.

Éjjel-nappal megy a gép, töltök vele, játszok, netezek. Semmi extra. De már ezeket sem tudom rendesen csinálni :(

Kérlek segítsetek, hogy ez az xp jó-e nekem, és milyen programokat telepítsek a felsoroltak közül?!
Előre is KÖSZI KÖSZI KÖSZI!!! :)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.16. 14:17

Hi!

Driverek közül fel kell tenned:
- Intel® INF Update Utility 9.1.0.1012
- nvidia Display Driver v93.71
- Külön kell még egy AD1888 SoundMAX drivert keresned a hangkártyádhoz (CD vagy Asus honlapja)

Többi programoz ízlés szerint!

Telepítési útmutató:
http://www.freeweb.hu/win4ever/viewtopic.php?f=3&t=17

Arien

Hozzászólás Szerző: Arien » 2009.04.16. 14:35

KÖSZÖNÖM! :)

Ezt töltöttem le:
http://files.filefront.com/SoundMax+AD1 ... einfo.html

Jó lesz? Mikor kell felrakni?

Ez az xp felrakás tutira megoldja a halálozási gondomat?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.16. 16:33

Jó lesz a driver, a legvégén tedd fel, miután minden kész. Tömörítsd ki, majd futtasd a setup.exe-t.

Minden alapbeállításon lesz, milyen hálózati gondot?

Arien

Hozzászólás Szerző: Arien » 2009.04.16. 17:33

Halálozási :) Kékhalál effektus
Ez a baja a gépemnek, ha nem haldokolna, vígan ellennék vele. És senki nem tudja miért van ez...
Pár napra rá kezdte, hogy megvettem és elkezdtem használni az új egerem.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.17. 10:56

Sajnos a kékhalál kismillió probléma miatt lehet. Táp, memória, merevlemez, driver, stb.
Ha újratelepíted a windowst és még mindig kékhalálozik, akkor nagy valószínűséggel hardveres gond lehet.

medve

Hozzászólás Szerző: medve » 2009.04.19. 16:04

Hi. Nekem ezta hibauzenetet irja ki hogy NTLDR hianyzo, Leformataltam a gepet aztan automatikusan instalalja a windowst es azutan NTLDR hianyzo ezt it a gond nem tudok tovabb menni .Pls help, Ird mar le mit csinaljak.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.20. 10:22

Szerintem több vinyó van a gépedbe, és rosszról próbál a gép indulni.

Arien

Hozzászólás Szerző: Arien » 2009.04.23. 17:39

Felraktam az xp-t.
Telepítésnél, mikor a programokat lehetett kiválasztani, akkor olyan problémába ütköztem, hogy a 3. szekciótól mikor meg akartam nézni mit csinál a progi, folyton felugrott a tetejére. Így nem tudtam semmit kattintgatni.
Nem tűnik rossznak az xp, bár kicsit másmilyen, mint amit használtam.
De a kékhalálozási gondom nem oldódott meg :(
Meg olyan problémám van még, hogy nincs hangom, és ami driver fel akartam rakni, nem rakta mert hiányzik valami driver... :|

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.23. 18:32

Az ugrálósdi sajnos sokszor jelentkezik, ha felbontást váltassz, akkor általában megszűnik a gond.

Akkor valószínűleg hardveres oka van a kékhalálnak. Mikor csinálja?

Szerintem rossz drivert próbáltál feltelepíteni.

Arien

Hozzászólás Szerző: Arien » 2009.04.23. 22:11

Változó mikor halálozik.
Először csak játékoknál csinálta. Aztán mikor sok programot futtattam, de mostmár csak úgy tetszés szerint, gondol egyett és pufff -.-
Azt a drivert akartam felrakni, amit belinkeltem. Aztmondtad jó.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.24. 07:58

Próbálj meg hivatalosabb forrásból szerezni drivert, pl a gyártó honlapjáról. www.asus.com

Futtasd le a Memtest-tet, a téma első hozzászólásában megtalálsz mindent róla.

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.04.26. 14:38

Szia!

Nekem a Nod32-vel van gondom, Hogy tudom frissíteni a vírus adatbázist? Ha a frissítésre kattintok, azt írja nem frissíthető...

Köszi!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.26. 16:56

NOD tört szervereket használ a frissítések letöltéséhez, a Beállításokban válassz ki egy másik szervert, mert valószínűleg nem érhető el az aktív.

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.04.27. 15:26

Köszönöm, sikeresen megoldódott a probléma!

És köszönöm az op rendszert is, nagyon jó munka!

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.04.28. 09:30

Még egy problémába belefutottam.
A lemezről feltettem a Nero-t. Az is kér sorozatszámot, illetve a vásárlást dobja fel vagy a kilépést.
Ennél mi a trükk?

Köszi!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.28. 10:45

Ezt már többen jelezték, hogy ne működik.
Futtasd a lemezen megtalálható Nero keygent (\WPI\Install\CD&DVD\Nero\Keygen.exe), ha jól emlékszem, akkor Add to Whitelist gombot kell megnyomni.

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.04.28. 10:51

Ez volt as megoldás!
Köszönöm ismét!

Arcsi111

Hozzászólás Szerző: Arcsi111 » 2009.04.28. 22:21

Üdv. Megpróbáltam feltenni a win.xp4evert, de sajnos már az elején elakadtam. Újrainduláskor megjelenik,hogy a cd romról történő telepítéshez nyomjak meg egy gombot, de ezt hiába teszem meg, betöltődik a régi windows. Megpróbáltam a régi gépemen is a telepítést, ott pedig sikerült a BIOS-t átállitani és elindul a telepítés, de nem lehet törölni a régi windowst, mert azt mondja, hogy a telepítés befejezéséhez ideiglenes fájlok vannak a kijelölt partición, és nem törölhető. Tudnátok esetleg segíteni? Nagyon kevéssé értek ezekhez a dolgokhoz, eddig mindig más telepített nekem, de megörültem amikor a torrentek között megtaláltam ezt a progit, mert nagyon kellene már egy újratelepítés, nem szeretnék úgy járni mint legutóbb amikor minden adatom elveszett mert teljesen kipurcant a windows.
:( Arcsi

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.04.29. 09:35

Nyomj meg egy gombot szövegnél nem tudok másra gondolni, nem nyomtál meg időben gombot.

Ha CD-ről indítod a telepítést, akkor biztosan menni kell. Formázd a telepítővel a C: meghajtót!

Útmutató:
http://www.freeweb.hu/win4ever/viewtopic.php?f=3&t=17

Arcsi111

Hozzászólás Szerző: Arcsi111 » 2009.04.29. 18:59

Köszönöm, újra meg fogom próbálni.

kevin17

Hozzászólás Szerző: kevin17 » 2009.05.08. 16:55

sziasztok segítene valaki. Én feltettem szupy meg minden de ha az msn-t elakarom indítani vagy a Súgó és támogatást akkor ezt írja ki Sorszám nem található: A sorszám (120) nem található a Dll-ben (iertutil.dll) meg bekapcsolás után is ezt írja ki:( valaki segítsen_)

peter1984

Hozzászólás Szerző: peter1984 » 2009.05.21. 23:57

kevin17 írta:sziasztok segítene valaki. Én feltettem szupy meg minden de ha az msn-t elakarom indítani vagy a Súgó és támogatást akkor ezt írja ki Sorszám nem található: A sorszám (120) nem található a Dll-ben (iertutil.dll) meg bekapcsolás után is ezt írja ki:( valaki segítsen_)
teljesen ugyanez a hiba jelentkezik nálam is!!! :o
marhára örülnék amúgy,ha lelehetne valahogy szedni,mert én a 8.5öst szeretném mindenképp használni!
meg avlami mom.exe fájlnál (ati technologies) is ugyanezzel a sorszámparával hisztizik az oprendszer... esetleg valami megoldás erre?

ja és az internet explorert se akarja megnyitni ugyanezzel a sorszámparával...
és a firefox meg security zone policy miatt nemtölt le exe fájlokat!!!! azért ez már elég ütős hiba!

bus85

Hozzászólás Szerző: bus85 » 2009.05.22. 23:21

Hali!
Nagyon tetszik a rendszer!1000kösz érte!
De van egy nagy problémám. pár program esetén ezt a hibát írja ki.
A sorszám (120) nem található a DLL-ben (iertuil.dll)
Pl. winamp xfire

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.05.23. 11:28

IE8 hibára gondolok, ha tudod telepítsd újra.

vecesneni

Leggyakrabban használ prgoramok listája (MFU)

Hozzászólás Szerző: vecesneni » 2009.05.23. 13:26

Korábban már szerepelt itt ez a probléma, hogy nem jelenik meg a start menuben a leggyakrabban használt programok listája.
Se a 2008 márciusi XP4ever se a mostani, 2009 áprilisi XP4ever -ben a telepítés után rögtön átváltok XP stílusra, de az MFU (Most Frequently Used programs) sohasem jön elő. Már végig googliztam mindent, próbáltam a start menü beállítasaiban törölni a listát, turkálni a registryben: NoInstrumentation, NoStartMenuMFUprogramsList (http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm) , letiltani az MFU lista törlését a helyi házirendben (gpedit.msc) de semmi sem segített. Van olyan akinek látszik XP4everben ez a gyakori programok listája? (XP4ever felhasználónevet telepítés után átneveztem saját névre)

teak85

Hozzászólás Szerző: teak85 » 2009.06.08. 11:46

Hello!
Nem tudom, hogy elhangzott-e már valahol, de az ESET programokhoz van egy új törés (patch) tökéletesen működik, frissít minden ok, a 4-es verziókhoz is. (MARAFIX 1.2) A Marsufix már nem jó... :?
Üdv!

gulya

Re: Leggyakrabban használ prgoramok listája (MFU)

Hozzászólás Szerző: gulya » 2009.06.18. 23:33

Nekem sem látszik a startmenüben az utólsó néhány program amit elindítottam :-(
vecesneni írta:Korábban már szerepelt itt ez a probléma, hogy nem jelenik meg a start menuben a leggyakrabban használt programok listája.
Se a 2008 márciusi XP4ever se a mostani, 2009 áprilisi XP4ever -ben a telepítés után rögtön átváltok XP stílusra, de az MFU (Most Frequently Used programs) sohasem jön elő. Már végig googliztam mindent, próbáltam a start menü beállítasaiban törölni a listát, turkálni a registryben: NoInstrumentation, NoStartMenuMFUprogramsList (http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm) , letiltani az MFU lista törlését a helyi házirendben (gpedit.msc) de semmi sem segített. Van olyan akinek látszik XP4everben ez a gyakori programok listája? (XP4ever felhasználónevet telepítés után átneveztem saját névre)

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.04. 10:16

Sziasztok!

Nekem is az msn-nel van problémám. Ugyanazt a 120-as hivatkozást írja ki. Próbáltam úgy is, hogy nem telepítem fel a WLM-t, csak később, netről letöltve, de akkor is. És több gépen is ez a hiba.
A másik, hogy a Nero-nál nem akarja elfogadni a kulcsot, azt írja, lejárt a verzió, töltsek le frissebbet.
A júniusi XP4Ever-nél fent állnak még ezek a problémák?

Köszi!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.04. 12:24

Az MSN (IE8) hibát az az IE8 gyors telepítése okozta, ezt javítottam, bejelentkezés után települ az IE8.

Nero 8 törés is javítva. Ha nem fogadja el a sorozatszámot, akkor csak futtasd a lemezről WPI\Install\CD&DVD\Nero\KEYMAKER.exe, majd ott kattints "Remove all serial", majd a "Add to white-list" gombra.

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.04. 17:04

Köszi, a Nero működött. Most leszedtem a júniusi verziót, felteszem, kipróbálom, hogy mi van az msnnel. Az a furcsa, hogy eddig ment, de most, mikor újratelepítettem, meghalt. Lehet fel se teszem az IE8-at, úgysem használom...

Köszi még1x!

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.07. 11:02

Szia!

Az eddigi problémák megoldódtak (ha vki a 04.06-ost használja, és msn gondja van, az telepítéskor ne pipálja ki az IE8-at - használjon Firefoxot :)).

Van viszont gondom a 0629-essel. Az Office 2007 hibát jelez. Ha rendszer telepítéskor próbálom feltenni, akkor kiírja, hogy hibás az exe fájl. Kihagytam és megpróbáltam utólag WPI, de akkor meg csak vár, vár, és nem csinál semmit. Ha a fájlt akarom megnyitni, akkor sem.

Mit lehet tenni?

Köszi!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.07. 12:45

Az Office 2007 telepítője már vagy egy éve érintetlen, csak a frissítéseket pakolom mellé (az sima másolás). A telepítő elég lassú szokott lenni, plusz a nagy 700Mb-s exe miatt a vírusírtók is sokáig elnyámnyogják.

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.07. 21:56

Ehh, újra megpróbáltam... egy órája forog a karika. De még várok :D

Lenne másik két kérdésem. Az egyik a NOD-dal kapcsolatos. Ennek a crackelése az ESET crack.exe-vel történik? Elindítottam, olybá tűnik igen. Viszont sárga maradt az ikon, mert win frissítéseket akar. Ezeket telepíthetem vagy gondot okoz az aktiválással kapcsolatban?
Ebből indul a másik kérdés. Ennél van olyan aktiválós folyamat, mint az áprilisinál?

Bocs, hogy mindig én kérdezek :D

Köszi!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.08. 21:03

Másképp kell törni a Nod 3-t és 4-t.
Nod3 automatikus, míg a Nod4-t fel kell tenni, ki kell kapcsolni az önvédelmét, restart és törni. Az új Nod már figyeli a Windows frissítéseket, ezért sárga. Minden frissítést feltehetsz, KIVÉVE az Eredeti Windows Valódi Előnyt!

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.09. 10:44

Szia!

Eddig remek :)
Van viszont egy mindennél nagyobb gondom, amit nem tudom, hogy mi okoz, és ami miatt naponta telepítem a rendszert.
Laptopot használok, amit rendszeresen hordok magammal: be munkába, majd haza. Általában a haza utáni indításkor kiírja, hogy nem találja vagy hibás a system könyvtárban a hal.dll fájl, és hogy telepítsem újra. Ez mitől lehet?
Számít, hogy a vinyón több partíció van, és a rendszert automatikusan a d-re teszi, mert előrébb hozta a c-re az egyiket. Ide betesz telepítés után számsorokat tartalmazó könyvtárakat amd és i386-os mappákkal. Már van vagy 5 az 5 telepítés után :)
Két egyéb partíciót pedig, amit a telepítő lemezzel töröltem, lát, csak ha rákattintok, nem lép be hibaüzenettel. A telepíthető particionáló sem indul el, mondván, hogy vmelyik partíció nem megfelelő...

Öléggé elvesztem már ezzel... ha megint újra kell telepítenem ezzel az üzenettel, hogy lehetne megoldani, hogy csak a fájt másoljam be, ne keljen mindent újra tennem. Vagy hogy kerülhető el ez az egész hiba?

Köszi!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.09. 13:00

Több helyen azt írták, hogy a partíciókkal lehet a gond. A legegyszerűbb megoldás , ha mindent partíciót törölnél, majd újra hoznál létre ami kell. 2 partíciót ajánlok, és az elsőre tedd a Wint. Minden adatot le kell menteni a HDD-ről!!!!!!!
Másik megoldás (talán), hogy kijavítod a boot.ini fájl, mert valami rossz benne (pontosabbat nem tudok).

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.09. 14:15

Köszi szépen... lassan elkezdem kiírni akkor a dolgaim.

Én is azt szerettem volna, hogy a c-re tegye, de önkényesen felcserélte, amit nem értek. Többször volt ilyen, ha több partíciót is használ a vinyó.

Köszi még 1x!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.09. 15:23

Valószínűleg nem az első partícióra tetted fel a Windowst, mert a mindig ezt nevezi C-nek.

Jimmav

Hozzászólás Szerző: Jimmav » 2009.07.13. 18:36

Szia!

Végül csak megoldódott. Formázás, újra particionálás, és most kopp-kopp, lekopogom, működik

Köszi!

gellrt

Hozzászólás Szerző: gellrt » 2009.07.21. 13:16

Háj!

Az a gondom, hogy mikor felraktam az xp4evert, automatikusan frissítette magát, és most minden alkalommal, mikor elindul a Windows, az eredetiség ellenőrző felkínálja magát, hogy érdemes lenne feltelepíteni....:(
Jó 1 mégsemre kattintva müxik tovább, de hiába rakom fel, akár az itt megadott törést...mindig előjön a panel. Telepítenem kéne az eredetiség ellenőrzőt, és utána a törést????
Vki tudja a megoldást??????

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.21. 14:21

Telepítsd fel a frissítést, indítsd újra, nyávog hogy baja van. Telepítsd fel a törést és ismét restart.

szilagyil

Hozzászólás Szerző: szilagyil » 2009.07.31. 13:05

Hali!
Nekem olyan gondom van, amit már a 6.29-el kapcs a másik topikban valaki jelzett, miszerint néhány (nem az összes chipptipusú) Nforce alaplapoknál, nevesen nekem ASRock N61P-S-nél telepítés végénél kékhalál. 4ever hiba, mert másik win felmegy szépen, de ezt az előző verziónál is tapasztaltam. Próbáltam több ilyen alaplappal, és mindnél ugyanúgy behalt.
Javítási lehetőség?

Köszönet.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.07.31. 22:31

Valószínűleg nvidia driver probléma lesz. A régi nf chipseteket a legújabb driver nem támogatja, olyannyira, hogy kékhalállal kifagy.

empéhárom

Hozzászólás Szerző: empéhárom » 2009.08.30. 02:19

Mégpedig ha jól tippelek az nforce-on belül a hálókártya driver a rossz.
15.24, 15.25-ben lévő Ethernet Driver (v67.89) WHQL -re gondolok.

Valaki tesztelje le, hogy ha letiltja bios-ban a hálókártyát felmegy -e?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.08.30. 11:05

Nekem többször volt gondom a SATA/IDE driverrel.

Scooter1986

Hozzászólás Szerző: Scooter1986 » 2009.10.24. 15:34

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy elkezdtem készíteni maganak egy saját WPI Dvd lemezt amiben csak a nekem megfelelő programok lennének de Problémáim akadtak.
Pakolom belefelé a programokat:
1.: Vannak olyan Programok amikhez van serial (Keygen) és telepítés közben kellene beleírnom.
2.: Vannak olyan Programok is amikhez Crack van és ha feltelepítette átkellene azt másolnom a Program mappájába. :((
3.: Hogy lehet Scriptet Csinálni a problémáim megoldásához erre lenne szükségem ? én nagyon nem értem.

Na ezekre Képes a WPI ???
Lééégyszike Valaki Segítsen (SZÁJBARÁGÓSAN) :D
Léééégyszike
Nagyon Jó lenne :((

Sziasztok Előre is köszönöm

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.10.26. 10:56

1. http://www.autoitscript.com/autoit3/
2. http://www.autoitscript.com/autoit3/
3. A válasz ugyan az :).
A WPI (mint program) egyikre sem képes, mindent neked kell legyártani. A fenti linken egy erre a célra készített scriptet találsz, mindent tud, ami szükséges. A nyelvet nem nehéz megtanulni.

Scooter1986

Hozzászólás Szerző: Scooter1986 » 2009.10.26. 12:51

Oké Köszönöm MInd1 ebből semmit sem tudtam meg csak azt hogy vannak olyan WPI-k Amikben ez megvan oldva csak azt nem tudom hogyan csinálták meg :( vagyis itt akkor nem értenek hozzá
KöSZIKE

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.10.26. 17:15

Bocs, ha nem voltam érthető. Tanuld meg az Autoit nyelvet, ezzel mindent meg tudsz oldani!
Azt, hogy a több millió program közül melyiket hogy kell telepíteni, arra meg ott a Google.
Ha konkrét kérdésed lenne az Autoit-ről, erre a célra is van itt egy topic.
Elég szájbarágós volt?

Igen, a címet elírtam. Ez a helyes: http://www.autoitscript.com/autoit3/

pitypang25

Hozzászólás Szerző: pitypang25 » 2009.11.02. 20:10

Sziasztok segítséget szeretnék kérni

Telepittés elején kapok egy ilyen üzenetet

Caldera DR-DOS 7.03
DR-DOS A:/> ide mit kell írni hogy tovább menyen vagy mit kell még beállítanom

Köszönöm előre is

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2009.11.03. 10:21

A Windows telepítőt kell elindítanod CD-ről, ez valami más.

staccato

Hozzászólás Szerző: staccato » 2009.12.24. 03:03

Sziasztok.

Ezt szeretném megoldani, kb. 1 hete jelentkezett.
Több fórumon írták, h ez a Win4ever hibája, "ő" generálja.
Van rá megoldás, mert több proginál fog jelentkezni.
Mit tegyek h oldhatom meg?
Kérem tegyétek meg a lépésről lépésre történő útmutatást
Előre is Köszönöm.
Kép

"turkálás" közben ezt találtam:

nincs más lehetőség az orvoslásra??

idézem:

"Szóval a netet túrva rájöttem, hogy ez egy elég gyakori hiba, amit az svc-alkalmazások generálnak. Elég sok emberkével előfordul, a tünetek nem csak netes fagyások, hanem leggyakrabban indokolatlan proci és memóriazabálás -> lassulás, fagyások, netes problémák, akár teljes rendszerösszeomlás...

Maga a Microsoft is kiadott egy közleményt, hogy tud a hibáról, bekopizom:

"Az Svchost.exe folyamattal kapcsolatos problémák lépnek fel a frissítések Automatikus frissítések szolgáltatással való keresésekor vagy a Windows Installer programot használó alkalmazások frissítéseinek telepítésekor

A Jelenség
A Megoldás
Letöltési információk
A Windows x86-alapú változatai
A Windows x64-alapú változatai
A Windows Itanium-alapú változatai
Állapot
További Információ

A Jelenség
Amikor az Automatikus frissítések szolgáltatással frissítéseket keres valamely, a Microsoft Windows Installer 3.1-es verzióját használó alkalmazáshoz, vagy frissíti a szóban forgó alkalmazást, az alábbi frissítési szolgáltatások használata esetén problémákat tapasztalhat:
• Microsoft Update
• Windows Server Update Services (WSUS)
• Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA), 2.0-s verzió
• Microsoft Systems Management Server Inventory Tool for Microsoft Updates (SMS ITMU)
A Windows Installer programot használó alkalmazások közé tartozik például a Microsoft Office 2003, a Microsoft Office XP és a Microsoft Windows Defender. Ezeknél az alábbi problémák jelentkeznek:
• Az Svchost.exe folyamat a frissítések keresése vagy telepítése során 100 százalékosan lefoglalhatja a processzort, és a folyamat hatására előfordulhat, hogy a számítógép hosszabb vagy rövidebb ideig nem válaszol.
• Az Svchost.exe folyamat hozzáférés-megsértést okoz a frissítések észlelése vagy telepítése során. A következőhöz hasonló hibaüzenet is megjelenhet:
SVCHOST.exe - Alkalmazáshiba
A 0x0745F2780 címen található utasítás a 0x000000000 címre hivatkozott. A memóriaterületen nem végezhető el a következő művelet: olvasás.
• Az Svchost.exe folyamat a frissítések észlelése vagy telepítése közben memóriavesztést okoz.

A lap tetejére
A Megoldás
A fenti problémák megoldásához a Microsoft az alábbi gyorsjavításokat biztosítja:
• A 916089. számú gyorsjavítás a következő megoldásokat nyújtja a jelenségeket bemutató szakaszban ismertetett három problémára:
• A gyorsjavítás bizonyos esetekben megszünteti a processzor 100 százalékos lefoglalását előidéző hibát, és általában a számítógép átmeneti lefagyását is. A Microsoft tudomása szerint azonban továbbra is jelentkezhetnek problémák.
• A gyorsjavítás megszünteti a jelzett hozzáférés-megsértéseket, továbbra is előfordulnak azonban hozzáférés-megsértések, mivel a kezdeti hozzáférés-megsértések következtében az Automatikus frissítések szolgáltatás leáll, mielőtt elérné a megfelelő helyeket a programkódban.
• A memóriavesztést a gyorsjavítás kiküszöböli.
A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:
916089 (http://support.microsoft.com/kb/916089/) A Windows Installer programot használó frissítések - köztük az Office-frissítések - Windows Update szolgáltatással történő keresésekor előfordulhat, hogy a processzorterhelés hosszabb időszakokra eléri a 100 százalékot (Előfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvű tartalomra mutat.)
• A 927891. számú gyorsjavítás az Svchost.exe folyamat újonnan felfedezett váratlan leállásaira nyújt megoldást. A 916089. számú gyorsjavítás által nem megoldott hozzáférés-megsértések miatt a 927891. számú gyorsjavítás megszünteti az Svchost.exe folyamatban fellépő jelzett hozzáférés-megsértéseket is.

Megjegyzés: Ezek a másodlagos hozzáférés-megsértések a 916089. számú gyorsjavítás kiadásáig nem derültek ki, de nem a gyorsjavítás idézi elő azokat. A Microsoft Tudásbázis kapcsolódó cikke:
927891 (http://support.microsoft.com/kb/927891/) A 916089. számú gyorsjavító csomag telepítését követően hozzáférés-megsértésről tájékoztató hibaüzenet jelenik meg, amikor frissítést próbál telepíteni a Windows Update webhelyről (Előfordulhat, hogy a hivatkozás részben vagy teljes egészében angol nyelvű tartalomra mutat.)
A WSUS 3.0 ügyfélprogram a következő problémák megoldását segíti elő:
• A számítógépen frissítések keresésekor vagy telepítésekor magas processzorterhelés tapasztalható.
• Frissítések keresése vagy telepítése során a számítógép nem válaszol (lefagy).
E problémák megoldásához telepítenie kell a 927891. számú gyorsjavítást és az új WSUS 3.0 ügyfélprogramot.

Megjegyzés: A 927891. számú gyorsjavításnak része a 916089. számú gyorsjavítás.

Megjegyzés: Ez a megoldás orvosolja ugyan a számítógép átmeneti lefagyásával kapcsolatos problémát, valamint csökkenti a processzor nagymértékű lefoglalásának idejét, nem küszöböli ki azonban teljes mértékben a magas processzorterhelést. A frissítések telepítését követően ugyanakkor a számítógép a megszokott módon működik.

A lap tetejére
Letöltési információk
A WSUS 3.0 ügyfélprogram letöltéséhez kattintson az operációs rendszernek megfelelő hivatkozásra.
A Windows x86-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-x86.exe csomag letöltése (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=91237)
A Windows x64-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-x64.exe csomag letöltése (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=91238)
A Windows Itanium-alapú változatai
LetöltésA WindowsUpdateAgent30-ia64.exe csomag letöltése (http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=91239)

A lap tetejére
Állapot
A Microsoft megerősítette, hogy a cikkben tárgyalt jelenség az érintett termékek hibájára vezethető vissza.

A lap tetejére
További Információ
A 927891. számú gyorsjavítás teljesen helyettesíti a 916089. számú gyorsjavítást. Amennyiben érintik a jelenségeket bemutató szakaszban ismertetett problémák, hajtsa végre az alábbi műveleteket:
1. Telepítse a 927891. számú gyorsjavítást.
2. Indítsa újra a számítógépet.
Ha valamelyik probléma továbbra is fennáll, lépjen kapcsolatba a Microsoft ügyfélszolgálatával.

Megjegyzés: A WSUS 3.0 ügyfélprogram teljes mértékben kompatibilis a WSUS 2.0 SP1 programmal

Szóval én annyit csináltam, hogy fetoltam ezeket a javítócsomagokat, illetve letiltottam a Microssoft automatikus frissítést. /Mondjuk fogalmam sincsen hogy az egy hm "biztonsági másolat edition XP" smile2.gif esetén mit jelent./..."

Blade41

Hozzászólás Szerző: Blade41 » 2010.01.01. 10:12

Szép reggelt és B.Ú.É.K!
Van egy problémám amiben segitséget kérnék.
Letöltöttem ezt a windowst és iso fájlba van,ami nem jelent számomra gondot mert van egy ImgBurn nevü progim,de amikor 4x-es sebességgel kiirom a dvd-re és visszateszem a dvd-t,nem látja a dvd meghajto a lemezt.Miért van ez?Kérlek segitsen valaki.Köszi

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.01. 12:40

A meghajtóval vagy a lemezzel lesz valamilyen probléma.

Blade41

Hozzászólás Szerző: Blade41 » 2010.01.01. 13:26

Hali!
ssjoco,biztos hogy nem a meghajtóval van a baj mert utána minden más cd-dvd lemezt tudott kezelni,beolvasni.Csak ezt az egyet nem tudja beolvasni,ráadásul én már egyszer ezt az op-ot már letöltöttem és több gondot is okozott nekem.Telepités elején rögtön kékhalál,mindazok ellenére amit itt leirtak megtettem,semmi eredmény,illetve minden ugyanaz maradt. :cry:A lemez egy ujrairható dvd lemez.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.01. 18:22

Ha nem olvasható a lemez, az nem a rajta lévő adat miatt van. Rossz a lemez vagy a meghajtó! Legrosszabb az újraírható, azt a legnehezebb olvasni a meghajtónak.
Ha kékhalál a telepítés elején jelentkezik, akkor az SATA vagy RAID driver miatt van. A gyári nForce driver nem kompatibilis a régi alaplapokkal. Ebben újabb verzió van, hátha működik.

Blade41

Hozzászólás Szerző: Blade41 » 2010.01.01. 19:27

ssjoco,leirom neked a konfigomat:alaplap egy gigabyte p35,pentium 4 core2 duo 2Ghz,2Gb ram,512 Mb vidikari.Most nekem a windows xp közül az ethernity kodnévvel ellátott fut ami még eddig nem csinált semmi problémát.Ami a dvd meghajtot illeti elég érdekes mert az összes cd-t vagy dvd-t olvassa csak ezt nem olvassa,illetve amin rajta van ez az xp verzio.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.01. 21:08

Ilyen konfigon (P35-ös lap+Core2) kb 1,5 éve megy az XP, ráadásul sokat nyúzzuk.
Olyan meg nincs hogy "csak ezt az XP-t nem olvassa"! Ha az ISO DaemonTools-ban jó, akkor vagy rosszul írod ki, vagy rossz az eszköz. Kitömörítésnél a WinRAR nem írt ki gondot?

Blade41

Hozzászólás Szerző: Blade41 » 2010.01.02. 13:58

Nos elég érdekes mert én nem winrar-ral tömöritettem ki hanem a totalcomandernek van egy beépülő modulja ami minden tömöritést tud kezelni.Lehet hogy te eddig ilyesmivel nem találkoztál,de igazábol az iso fájlt imgburnerrel vagy magicisoval vagy neroval és még sorolhatnám mivel irtam már ki és sajna ez a példánya a winxp-nek nem müködött.Nem tudom hogy miért.Az eszközzel(dvd iró-olvasó),azzal semmi gond mert kifogástalanul müködik és mint mondottam volt,csak ezt az egy példány nem olvassa. :cry:

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.02. 21:01

Szeretném végre befejezni ezt a témát. Még 1x leírom, vagy valamit elcsesztél kitömörítés, írás közben vagy rossz a lemez.
Más variáció nincs és nem is lesz. Ismerem a Total Commandert, tudom hogy kell csinálni, mert pár száz gépet telepítettem. Ha nem sikerül megoldanod, akkor kérlek ne használd ezt a Windowst!!

Blade41

Hozzászólás Szerző: Blade41 » 2010.01.03. 10:38

Rendben,befejezzük a témát,hozzátenném hogy mindazt amit leirtam neked,nem vitaképp irtam le,csupán kerestem megoldást a problémára és gondoltam irok neked mert adminként te többet tudsz mint én.

Ladislaw

Hozzászólás Szerző: Ladislaw » 2010.01.09. 13:04

Sziasztok!
Tegnap telepítettem az xp4evert egy laptopra, és miután kész lett, és újraindult, azt írja ki, hogy virtuális eszközök frissítése, ez egy téglalapban van bal sarkán egy óra, és teljesen megvan fagyva, nem reagál semmire:-(
Köszönöm előre is a jótanácsokat

pamp

Hozzászólás Szerző: pamp » 2010.01.09. 16:25

Egy képet is dobhatnál. A gép is lefagy? Vagy csak a program?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.09. 19:45

Ezt a DaemonTools csinálja az első induláskor, max 1 perc után el szokott tűnni.

LSpeedy

Hozzászólás Szerző: LSpeedy » 2010.01.14. 13:03

Mi lehet a gond ha a gépemen kisebb mint 1152*864 felbontás van és az első wpi indításnál asszem 800*600 a felbontás a gépemen és ugrál a wpi.
Mikor kiválasztom az elemeket amit szeretnék telepíteni az infranview-től meg vissza ugrik egy fejezetet de mindig ugyan oda.Ha a négyzetbe viszem az egeret és lejjebb is ugyan ez a gond.Meg lehet valahogy oldani ezt a problémát h ne ugrándozzon nekem vissza az utolsó bejelölt részhez?
Ha feltelepítettem mindent a gépemhez driverek terén nem a wpi.ből hanem saját lemez felszereltségből,akkor ha elindítom akkor megy minden normálisan, nem ugrabugrál.
Köszönöm a segítséget.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.14. 14:04

WPI hibája, jeleztem már a készítőjének, de eddig nem találta a probléma okát.
Ha felbontást váltasz a képernyőn, akkor meg szokott szűnni a probléma.

LSpeedy

Hozzászólás Szerző: LSpeedy » 2010.01.14. 17:51

Ha az elrendezést megváltoztatom akkor lehet h jó lesz?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.14. 19:45

Ha a felbontás változik, akkor változik a lista kinézete, a lapok száma.

Csolti

Hozzászólás Szerző: Csolti » 2010.01.17. 12:33

Hello ! Először is maximális elismerésem a Xp-ért! Nagyon jó munka.
Az a problémám boot közben hogy kék halál és ez az üzenet fogad :
A rendszer problémát talált , és a Windows a számítógép károsodásának érdekében leállt.Ha először látja ezt a hibaképernyőt ,akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket: Kapcsoljon ki vagy távolítson el minden vírusvédelmi. lemeztöredezettség-mentesítő és biztonsági másolat készítő segédprogramot.Ellenőrizze a merevlemez konfigurációját , és keressen frissített illesztőprogramokat. Futtassa a chkdsk/f programot a meghajtó hibáinak ellenőrzésére, majd indítsa újra a számítógépet. Technikai inf. : stop: 0x00000024(0x001902fe,0xf7a6d380,0xf7a6d07c,0x8424f805)

Begépeltem mindent biztos ami biztos.Többször újraindítottam de mindig csak idáig jutok. A xp4ever előtte lett feltéve de tudom, hogy nem avval volt a gond. Egy játékot telepítettem fel majd közben lefagyott a gép (gondolom a játék miatt) , újraindítás és ez az üzenet fogadott. A gépkonfig : Albacomp laptop 1,6ghz proc 512ram 60gb vinyó.

Tudom hogy egy újratelepítés megoldaná a dolgokat de ha egy mód van rá elkerülném.
Előre is köszönök minden segítséget.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.17. 18:03

Indítás közben nyomd az F8-t, bejön egy menü, ott válaszd ki a Legutolsó működő állapot visszaállítása (vagy ilyesmi).
Ha ez sem segít, akkor tényleg újra kell tenni.

Csolti

Hozzászólás Szerző: Csolti » 2010.01.17. 21:29

Értem már próbáltam .Azért köszi.

nyuszómuszó

Hozzászólás Szerző: nyuszómuszó » 2010.01.22. 02:01

Szia!

Először is köszönet a win4ever programért. Kérdésem, hogy a NOD a következő kártevőt észlelte: win32/shutdowner.NAL trójait az ESET Crack.exe fájlban. Karanténba nem tette, nem tisztította meg. Ezt vegyem csak annak, hogy a törést kártevőnek észleli és nyugodjak meg, hogy nem vírusos ettől a gépem?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.01.22. 10:02

Nem vírus, sok törést vírusnak hisz a vírusírtó.

szancso

Hozzászólás Szerző: szancso » 2010.03.05. 21:19

Hali, untesómnak kellene segítség, h 2 laptopot osszekotni szeretne, eggyik XP másik VISTA wifin keresztul!
és a Vistás laptopnak a internetje kellene a XP-s laptopra.
De a net nem az ové, hanem a szomszédé.
Megoldható, h a két gépet osszehangolják + a Vista-s geprol sharezza az internetet a XP-sre??
írj, koszonom,

Ha lehet erre a cimre: iamszancso@hotmail.com

nemalevente

Hozzászólás Szerző: nemalevente » 2010.03.12. 21:16

Sata drivert hogy tudok hozzáadni /cserélni benne? (2010.03.01-es verzió) mert a gépemre telepítéskor mindig kislemezzel kell kínlódnom....
illetve wpi menü módosítása hogyan lehetséges?jópár programot kivennék, és helyette amire nekem van szükségem azt tenném bele....

jackson75

Hozzászólás Szerző: jackson75 » 2010.03.22. 23:37

hello még nem raktam fel az xp4evert mert nemtom mit pipáljak ki a driverek nél,a gépem:proci:intel(r)celeron(r)cpu.2.66ghz,alaplap:p4 i65g,radeon 9550,gpu rv350/agp8 nem tom mit jelentenek segitsetek melyiket kell pipálni a wpi_ben?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.03.24. 21:12

Ezek kellenek:
- Intel INF chipset...
- ATI Catalyst 10.x
- Valószínűleg kell Realtek AC'97

Mindegyiknél van megjegyzés, amiben le van írva hogy mire való.

jackson75

Hozzászólás Szerző: jackson75 » 2010.03.25. 19:33

köszi szépen ki probálom

tipp08

Hozzászólás Szerző: tipp08 » 2010.03.27. 09:57

Gratulálok agyatlanok !
Az eredetiség vizsgán (WindowsXP4ever 2010.03.01)megbukott ez a szar!
Tisztelt iq huszár, akkor minek írtad rá, hogy át megy?
Ilyen elbaszott egy szart..

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.03.27. 11:13

Tisztelt Nagyszájú Balek!
Ha vagy annyira hülye, hogy feltelepíted az eredetiség ellenőrzőt és utána nem töröd fel ismét (ez egyébként az ilyen hülyék kedvéért le van írva sokszor), akkor nem tudok semmit tenni.
Sokan elbasszák a rendszert és a programra fogják hogy szar.
Ha képtelen vagy használni vedd meg, telepíttesd fel egy rendszergazdával, ő szívesen válaszol az idétlen beszólásokra.

u.i.: Látom unatkozol is, hogy 2x írogatsz, többi forumra is sikerült beírni? Gratula!

jackson75

Hozzászólás Szerző: jackson75 » 2010.03.27. 20:38

csá nekem is meg bukott ,de azért köszi

Amusing

Hozzászólás Szerző: Amusing » 2010.03.28. 09:49

basszus ennyi okostojást

sok hozzá nem értó p*cs rinyál hogy nem megy át az eredetiségen. :evil:
vki(-k) heteket/hónapokat dolgozik egy ilyenen. a törés amikor csinálta még tuti működött, amit nyíiván azóta microsoft megoldott.

el kell menni boltba, meg kell venni 30-ért az eredetit és akkor nem lesz gondod! ha meg nincs annyi pénzed, akkor fogadd el, hogy vmit valamiért

jackson75

Hozzászólás Szerző: jackson75 » 2010.03.28. 15:13

jol van nem azért mondtam hogy fikázzalak csak szóltam hogy mi zu!

cybercide

Hozzászólás Szerző: cybercide » 2010.10.16. 17:22

Windows XP4ever 2010.09.20. op. rendszert szeretnék telepíteni egy Compaq Presario CQ61 - 320SH típusú laptpora (AMD Athlon X2 , M320 (Másodszintű gyorsítótár 1MB) 2,1 GHz , 4GB DDR2 (2x2048MB), Max. 4 GB , 500GB SATA merevlemez-meghajtó 7200f/p)
A telepítő elindul kiválasztom a meghajtót, megformázom, felmásolódnak rá a telepítőfájlok és kéri az újraindítást, hogy a merevlemezről folytatódjon a telepítés. Újraindítás után rögtön kékhalál a következő szöveggel:
A rendszer problémát talált , és a Windows a számítógép károsodásának érdekében leállt.Ha először látja ezt a hibaképernyőt ,akkor indítsa újra a számítógépet. Ha ismét megjelenik, kövesse az alábbi lépéseket: Kapcsoljon ki vagy távolítson el minden vírusvédelmi. lemeztöredezettség-mentesítő és biztonsági másolat készítő segédprogramot.Ellenőrizze a merevlemez konfigurációját , és keressen frissített illesztőprogramokat. Futtassa a chkdsk/f programot a meghajtó hibáinak ellenőrzésére, majd indítsa újra a számítógépet.
Technikai információ:
STOP: 0X0000007B (0XF78A6524, 0XC0000034, 0X00000000, 0X00000000)

Mi lehet a probléma? Lehet, hogy nem tartalmazza a telepítő a megfelelő sata drivert? Biosban nincs Native / Legacy / Compatible mód.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.10.17. 22:00

A régebbi nvidia nFore alaplapnál az új nvidia SATA/IDE driver okozza ezt a hibát. Mivel a driver utólag nem távolítható el a XP4ever-ből, nem hiszem hogy menni fog a gépen.
Telepíts fel egy gyári XP SP3-t, futtasd le a Windows Updatet, a frissítések miatt. Utána folytathatod a programok telepítését az XP4ever lemezről.

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.08. 18:53

szerk.: később rájöttem a megoldásra, bocsánat a gyors kérdédésért. (csak eddig normál XP-t telepítve számomra nagyon szokatlan és meglepő volt a változás.)

Kaphatnék egy leírás arról, hogy alap esetben (tehát semmilyen programtelepítés vagy rendszerbeállítás nincs alkalmazva a Windows Post-Install Wizard menüből) milyen egyéb változásokkal lehet még találkozni egy normál XP telepítéséhez képest?
(az-az hogy hol történtek beavatkozások)

A választ köszönettel várom.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára neon 2010.11.09. 05:11-kor.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.11.08. 20:17

Állítsd vissza a WindowsXP témát a Windows megjelenítés beállításaiban.

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.15. 10:06

Hogyan állatható vissza a START menü azon sztenderd tulajdonsága, hogy a bal oldali részben felül – az alapértelmezett levelező program és böngészőn kívül – megjelenjen egy tagoló vonal, és a felé ikonokat lehessen szúrni, valamint hogy ez alatt a legsűrűbben használt programok ikonjai automatikusan megjelenjenek? (Jelen állapotban a START menü ezen része kihasználatlan.)

Miként írható át az alapértelmezett felhasználó neve - a vélhetően telepítéskor automatikusan beírt - „WindowsXP4Ever”-ről tetszőleges névre? (A felhasználói fiók nevének megváltoztatásától függetlenül az alapértelmezett felhasználó ugyanúgy „WindowsXP4Ever” marad, s pl. programok telepítésekor, vagy pl. egyszerű PDF konverzió esetén is ez a név lesz alap esetben a felhasználó / szerző.)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.11.16. 11:43

Vegyél egy XP könyvet és olvasd el, pl. WindowsXp kezdőknek

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.16. 12:41

Köszönöm a választ, még ha az érdemileg nem is adott semmit.

(Rendelkezem jó ideje szakirodalommal pl. Kis Balázs: Windows XP haladókönyv, ami nem tér ki ilyen dolgokra, azon kívül értelmetlen is lenne költeni olyan op. rendszer szakkönyvére, melynek supportálása véges határidejű.)

Azért bátorkodtam ezeket megkérdezni, mert normál XP telepítéskor (jó párszor csináltam ilyet angol és magyar nyelven is) NEM tapasztalható ez az állapot, ételemszerűen a WindowsXP4Ever sajátossága, így logikusnak tűnt a kérdést annak feltenni, aki ezeket az átállításokat létrehozta.

Azért továbbra is köszönettel várom a választ erre, valamint a fentebb feltett kérdésre, miszerint milyen egyéb átállításokba lehet még botlani a WindowsXP4Ever-nél egy alap magyar Windows XP Professional SP3 telepítéséhez képest. Talán szerencsés lenne ezeket is ugyanúgy tételesen felsorolni egy topicban, mint pl. azokat a programokat, melyek az op. rendszer telepítése után automatizáltan telepíthetőek.

Bízom benne, hogy kérésem méltó arra, hogy érdemi választ kaphassak rá.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.11.16. 19:35

Minden egyes állítás le van írva a telepítő mellet található nfo-ban. Kérem elolvasni!

Amiket kérdeztél nem haladó, hanem kezdő beállítások, ráadásul igen könnyen átállítható dolgok, ezért gondoltam, hogy nem itt kellene megkérdezni. Az internet tele van segédletekkel, ingyenes könyvekkel. Főleg mert kiöregedő rendszerről van szó.

Hamár ennyire tudsz írni, de olvasás lassabban halad, akkor a válasz:
Üres helyen a tálcán jobb klikk \ Tulajdonságok (Vagy Vezérlőpult \ Tálca és Start menü)
Start Menü fül: Klasszikus Start Menüről tedd át Start Menüre, ezzel visszaáll az eredeti XP stílusú megjelenés. A Testreszabás gombbal egyéb beállításokat is megadhatsz. Figyelem! Itt sem az eredeti állapot van XP4ever-nél!

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.16. 22:42

ssjoco írta:...a válasz:
Üres helyen a tálcán jobb klikk \ Tulajdonságok (Vagy Vezérlőpult \ Tálca és Start menü)
Start Menü fül: Klasszikus Start Menüről tedd át Start Menüre, ezzel visszaáll az eredeti XP stílusú megjelenés.
Természetesen tisztában vagyok ezen beállítási lehetőséggel, és az XP pontosan olyan állapotban van, ahogyan azt te is leírtad. A probléma az, hogy ennek ellenére fennáll a fentebb leírt anomália…

ssjoco írta:A Testreszabás gombbal egyéb beállításokat is megadhatsz.
Köszönöm, de ezzel is régóta tisztában vagyok, azonban a fenti probléma itt sem orvosolható.
ssjoco írta: Figyelem! Itt sem az eredeti állapot van XP4ever-nél!
Ezt tapasztaltam is, de a kutya nem itt van elásva.

Ui.:
ssjoco írta:Minden egyes állítás le van írva a telepítő mellet található nfo-ban. Kérem elolvasni!
Ebben teljesen igazad van, valóban van egy nfo, az én figyelmetlenségem volt, hogy a telepítő DVD-n kerestem, nem pedig a letöltött anyagban. Azonban az nfo-ban a „Start Menü” leírásokban nem esik szó arról a problémáról, amit szóba hoztam.

A megoldás talán a „Személyes-Ne naplózza a gyakran használt programokat”… Ez hol lett átállítva?

Ui.2:
Bocsánat, ha rossz topicban kérdeztem ezeket, ha van ehhez megfelelőbb hely, kérlek jelezd, és tedd át ezeket az üzeneteket oda.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.11.17. 09:53

Ha ezekből nem tudod beállítani a neked megfelelő kinézetet, akkor nem tudok segíteni. Helyetted nem tudom nyomkodni az egeret. Fentebb leírtam a beállítás helyét, ennél többet sajnos nem tudok segíteni.

A felhasználó problémádra pedig legegyszerűbb ha létrehozol egy új felhasználót a WinXp-n és azt használod. Remélem ez sikerül.

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.17. 14:56

ssjoco írta:...Fentebb leírtam a beállítás helyét...
Amit leírtál, abban nem állítható vissza a gyakran használt programok start menüben való megjelenése. (Ezt leírtam részletesen fentebb.)
ssjoco írta:A felhasználó problémádra pedig legegyszerűbb ha létrehozol egy új felhasználót a WinXp-n és azt használod. ...
Az a szándék, hogy új felhasználó létrehozása nélkül lehessen ezt megoldani. Sajnos az sem segített, hogy a registryben átírásra kerül felhasználónév… (Sőt, így indulásnál be sem lépett automatikusan, ezt meg kellett adni külön a Control userpasswords2 parancs futtatásával.)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.11.18. 14:37

http://lacy.hu/windows_xp/start_menu_testreszabas
Beállítani helyetted nem tudom, kérlek olvasd el. Nem hiszem hogy ilyen nehéz lenne egy beállítást megtalálni.

A felhasználó nevet több helyen át lehet/kell írnod, de ezzel csak rontasz a helyzeten. Ha nem jól csinálod, hazavágod a teljes profilodat. Ha újat hozol létre, akkor nem lesz probléma.

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.18. 18:07

Nem az a probléma, hogy nem tudnám beállítani, a linkben írtakkal tisztában vagyok. Úgy tűnik, elbeszélünk egymás mellett.
Probléma itt: http://www.kephost.com/images3/rwelppoeb2bgiqyu1m9r.jpg
Tehát nem jelennek meg a gyakran használt programok ikonjai, pedig „a start menüben megjelenő programok száma: 6”. Az 1-es nyíllal jelzett elválasztó vonalnak a 2-es nyíllal jelölt helyen kellene lennie, felette lennének a rögzített programok ikonjai, alatta pedig a gyakran használt programok ikonjai.
Vélhetően valami registry átállítással lett a telepítéskor letiltva, erre keresem a választ a kezdetektől.

A profil problémát tudomásul vettem. (Ötletként bátorkodom megjegyezni, hogy ha a WinXP4Ever telepítőben lehetőség lenne a felhasználónév megadására, akkor ez a probléma fel sem merülne. Talán megérné az a plusz 10 másodperc, amit emiatt a gép előtt kellene ülni. - Természetesen maximálisan respektálom az automata telepítés előnyeit.)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.11.19. 12:00

Ezeket a registry beállításokat nézd meg:

http://www.windowsnetworking.com/kbase/ ... owsXP.html

Szerintem ezt a kulcsot kell 0-ra átállítani "NoStartMenuMFUprogramsList ".

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.11.20. 10:15

Az ötlet jó volt (az érték 1-esen volt) de 0-ra állítás és újraindítás után továbbra is fennáll a probléma.

garp

Hozzászólás Szerző: garp » 2010.12.03. 19:20

2010.12. Forever mikor készül?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.12.04. 10:43

Amint lesz időm letesztelni.

garp

Hozzászólás Szerző: garp » 2010.12.04. 11:56

ssjoco írta:Amint lesz időm letesztelni.
Köszi

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.12.05. 19:04

Továbbra is kíváncsi vagyok rá, hogy mi lehet a megoldás a start menüs problémára. (Nem jelennek meg a gyakran használt programok ikonjai.)

A telepítő anyag készítésekor konkrétan mi lett átállítva, hogy ez az állapot álljon be?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.12.05. 23:17

neon írta:Továbbra is kíváncsi vagyok rá, hogy mi lehet a megoldás a start menüs problémára. (Nem jelennek meg a gyakran használt programok ikonjai.)

A telepítő anyag készítésekor konkrétan mi lett átállítva, hogy ez az állapot álljon be?
Lásd nfo. Többre már sajnos én sem emlékszem.

ata78

Hozzászólás Szerző: ata78 » 2011.01.10. 20:31

Sziasztok. Valaki tud segíteni?ha word-ből/excel-ből szeretnék hivatkozást megnyitni, a következő hibaüzenetet kapom:
A számítógépen lévő korlátozások miatt ez a művelet nem hajtható végre.

LSpeedy

Hozzászólás Szerző: LSpeedy » 2011.01.10. 21:41

A legújabb Se7en packal lenne kérdésem, a WPi menübe az utolsó oldalon ha valamelyik hivatkozásra szeretnék menni miért ugrál el egy teljesen másik oldalra?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.01.11. 10:12

Sajna ez a program hibája, jeleztem a készítő felé, de még nem született megoldás.

Ha felbontást válassz a monitoron és újból indítod, akkor általában megjavul.

Macgyver

Hozzászólás Szerző: Macgyver » 2011.01.20. 04:40

Sziasztok!

Frissen raktam fel és olyan problémám lenne, hogy a böngészők valamikor csak több kattintásra tudják megnyitni a kért oldalt és azt is valamikor hiányosan töltik be. Több böngészővel is kipróbáltam

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.01.20. 09:34

Nem töltögetsz mellette véletlenül torrentel? Ha igen limitáld a feltöltési sebességet.
Ha nem, ellenőrizd a neted.

gulya

Re: Leggyakrabban használ prgoramok listája (MFU)

Hozzászólás Szerző: gulya » 2011.01.30. 23:20

Sziasztok!
Ez ügyben született már valami megoldás?
Nagyon jó lenne, mert hasznos az utoljára elindított programok listája, de valamiért nem jeleníti meg.
?
Gulya
gulya írta:Nekem sem látszik a startmenüben az utólsó néhány program amit elindítottam :-(
vecesneni írta:Korábban már szerepelt itt ez a probléma, hogy nem jelenik meg a start menuben a leggyakrabban használt programok listája.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.01.31. 09:45

Keress rá a googleban!

Egy perces google keresés után ezt találtam:
http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm

http://technofriends.in/2009/05/22/how- ... rams-list/

Google a barátok, Wiki a barátnőd!!! :geek:

Kjisztike

Hozzászólás Szerző: Kjisztike » 2011.03.03. 17:32

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem a 4ever SP3-as verziót (3x). Legelső alkalommal csont nélkül felmegy a netre, de utána soha többet, azt írja ki, hogy a cél nem létezik, vagy valami hasonlót (bocs, de nem írtam fel pontosan, hogy mit ír ki, a lényeg, hogy többet nem tudok csatlakozni a netre, miután 1x kiléptem). Mi a teendő? :(
Köszi
Kriszta

neon

ActiveX vezérlő hiba

Hozzászólás Szerző: neon » 2011.03.19. 12:40

Windows XP4Ever 2010.09.20.-nál jelentkezik az alábbi probléma:

Lapolvasónál hibaüzenetet ír ki, és NEM MŰKÖDIK emiatt:

„Egy vagy több ActiveX-vezérlőt nem sikerült megjeleníteni a következő okokból:
1.) A jelenlegi biztonsági beállítások miatt nem futtathatók az adott ActiveX-vezérlői vagy
2.) Az egyik vezérlő kiadóját letiltotta.
Emiatt a lap esetleg nem jelenik meg megfelelően.”

A lapolvasó ügyfélszolgálatának javaslatára a lapolvasó szoftvert mélyen uninstallálva majd újratelepítve lett, de nem oldotta meg a problémát. Az ügyfélszolgálat információja szerint ez esetben a probléma a nem Microsfotos fejlesztésű 3-as Service Pack, illetve az illegális op. rendszer lehet. Ez utóbbi miatt - lévén az op. rendszeren egyedi átállítások is vannak - lenne szükség segítség a probléma megoldására.

Megjegyzés:
a.) A fenti hibajelenség más esetben is adódott, pl. különböző programok súgó fájljainak megjelenítésekor. (Bal oldali listában a hivatkozásra kattintva, de 1-2-szeri hibaüzenet megjelenítés után az oldal megjelent.)
b.) Úgy tűnik, a probléma oka a WinXP4Ever-es átállítgatások hozadéka, (letiltja/rontja az Actve-X-ek működését) ugyanis Win XP + SP3 alatt tökéletesen működik a lapolvasó, és a többi hibajelenség sem tapasztalható.

A megoldást jelentő választ köszönettel várom.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára neon 2011.03.24. 18:02-kor.

gulya

Hozzászólás Szerző: gulya » 2011.03.19. 23:39

ssjoco írta:Keress rá a googleban!

Egy perces google keresés után ezt találtam:
http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm

http://technofriends.in/2009/05/22/how- ... rams-list/

Google a barátod, Wiki a barátnőd!!! :geek:
Hát kipróbáltam mindet, de egyik sem segített (tehát a Google most nem a barátom).
Valami egyéb ötlet?
Másnak nem hiányzik a Startmenüben a gyakran használt programok listája?

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2011.03.20. 10:55

gulya írta: Másnak nem hiányzik a Startmenüben a gyakran használt programok listája?
Örülök, hogy másnak is probléma ez. (Jómagam négy hónapja tettem fel ezt a kérdést, de megoldást jelentő választ azóta sem kaptam, és minden fellehető átállítás, registry turkálás sikertelen volt. A készítő utolsó válasza az volt, hogy „Többre már sajnos én sem emlékszem”.)

Mivel a legújabb, 2011.01.03-as változat leírásában az szerepel, hogy „Pár alap beállítás módosult (Start Panelben megjelennek a gyakran használt programok)” így úgy tűnik, a problémát a készítő megoldotta. A kérdést így fogalmaznám át: mi az, amit át lett állítva az újabb változatban a régihez képest, hogy ez a funkció működjön?

udvardy89

Hozzászólás Szerző: udvardy89 » 2011.04.20. 19:20

Sziasztok!

Nekem van egy Laptopom ! win 7 et szeretnék rá tenni de nem tudom melyik fajtát tegyem rá ! :cry: 1 gb Ram van benne! nem egy erős laptop!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.04.22. 14:43

Win 7 x86 (vagyis 32bites) tudsz csak rátenni, x64-hez több memória kell. Az hogy Home vagy Ultimate szerintem mindegy.

neon

Az ActiveX vezérlő hiba és a nem működő "MFU" megoldása

Hozzászólás Szerző: neon » 2011.05.22. 12:36

Megtaláltam a megoldást a jelzett problémákra, s mivel az elmúlt két hónapban érdemi válasz nem érkezett, szívesen megosztom azt, hátha ezzel segíthetek másnak is.
Eredeti (nem buherált) Windows XP SP3 HUN telepítése, melyet megelőz a rendszer partíció formázása.
Mindezek után működik a lapolvasó, nincs probléma egyéb alkalmazásoknál sem az ActiveX-vezérlővel, és működik a start menüben a gyakran használt programok listája is.

Mindezektől függetlenül köszönöm a készítő munkáját, mert érzésem szerint a jó szándék vezérelte, emellett az automatikus programtelepítési modul (Windows Post-Install Wizard) eredményesen használható.

oco85

Hozzászólás Szerző: oco85 » 2011.06.12. 00:59

nem olvassa a lemezt. mi a hiba?

Grassy

Hozzászólás Szerző: Grassy » 2011.07.24. 23:00

picy0522 írta:Sziasztok!

Csak 1 kérdésem lenne, hogy mi a rendszergazda jelszava?
Hálózaton keresztül nem tudom csatlakoztatni a c$ meghajtót.
Új usert nem akarok létrehozni, a meglévőnek pedig nincs jelszava és nem is akarok.
Marad a rendszergazda nevű felhasználó, mint alternatív út.
Az egyszerű filemegosztás már ki van kapcsolva.
Ott tartok hogy már csak ez kellene.
Sziasztok!

A gond nálam is hasonló. szeretném a merevlemez ID-jét megváltoztatni a chvid.exe programmal próbálkozom. Sajnos nem engedi a gép egy piilanatra bedobja a dos ablakot aztán valami letiltja. A vírusírtótól kezdev mindent kikapcsoltam (azt hiszem) mégsem tudok tovább jutni.

Valami megoldást esetleg tudtok javasolni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :?:

xkoti

Hozzászólás Szerző: xkoti » 2012.02.25. 17:14

hali nah ma feltettem a win4ever-t a 2011 szóval a legújabbat és az miért van hogy a proceszor sebbeségét csak 1.5GHz nek látja pedig pont ennek a duplája ?

Semmi mostmár érdekes hirtelen felismerte normálisan

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.02.25. 22:56

Ezért: http://en.wikipedia.org/wiki/CPU_throttling

Röviden annyi, hogy az újabb procik visszaveszik a frekit, ezáltal a fogyasztást, ha nincs szükség a full kapacitásra.

xkoti

Hozzászólás Szerző: xkoti » 2012.02.25. 23:27

De pl játék közben vissza áll a normál állapotára ?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.02.26. 11:17

Ha nincs használva a proci, igen!

xkoti

Hozzászólás Szerző: xkoti » 2012.03.04. 17:35

És amúgy ezt valamilyen módon ki lehet kapcsolni ?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.03.04. 22:35

BIOS-ban igen, de szerintem nagyon hasznos funkció.

Gelfiro

Hozzászólás Szerző: Gelfiro » 2012.04.10. 19:33

Üdv!

Először is gart a munkádhoz, régóta használom, nagyon stabilan és jól működik.
Nemrég nekiálltam egy saját WPI-t készíteni, ami az általam használt szükséges programokat tartalmazná, amit a munkád nem. Sok mindennel sikerült elkészülnöm, viszont pár dolognál megakadtam.

1. Van pár olyan program, amelynél a célmappába kellene másolni egy adott file-t. Elméletileg a wpi beépített utasítássora rendelkezik is ezzel, de sajnos eddig nem sikerült megoldanom.
Van erre valami ötleted, hogyan lehetne megvalósítani?

2. Van pár progi, amelyik patch progival lehet okosítani. Ezt nem szeretném scriptel futtatni. Erre van valami ötlet, vagy próbáljak olyan változatot keresni, amelyik más módon lehet fullossá tenni?

Előre is köszi

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.04.11. 19:57

Szia!

1. Másolni, megy ilyen alap dolgokat tud a WPI, de az is a hagyományos DOS-ból maradt parancsokat használja, tehát copy honnan\mit hova.

2. Sajnos patchelni csak scripttel lehet (ha nem elég a copy). Autoit nyelv pont ilyenekre készült, 5-6 soros programmal egy egyszerűbb telepítést/patchelést meg tudsz csinálni.

Gelfiro

Hozzászólás Szerző: Gelfiro » 2012.04.15. 20:01

Üdv!

Köszi a választ, az első dologra már rájöttem, rossz volt a parancssor, már minden működik rendesen.

A második dologra gondoltam hogy csak így fog működni.
Már készítettem szkriptet az Autoit nevű programmal, illetve annak egy beépített részével, az Au3Record progival. Ennél viszont lenne egy kérdésem. Nálam folyamatosan látszik az egérmutató, nem mint a Te munkádban, ott csak a kattintás "látszik" maga az egér mozgás nem. Erre van valami megoldás?

Előre is köszi.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.04.16. 11:38

Autoittel több módon lehet programozni, te kattintást rögzítettél, ez normális működés. Én gombokra, elemekre kattintok, így nem használja az egeret.

Íme egy példa IrfanView telepítésre, a gombok, vezérlők adatait AutoIT Windows Info mondja meg.

Kód: Egész kijelölése

$title="IrfanView Setup"

Run("iview425_setup.exe")
WinWaitActive($title,"Welcome to IrfanView setup!");megvárja a xx nevő, yyy szövegtartalmú ablakot
Send("!m"); alt+m-t lenyomja
Send("!t")
WinWaitActive($title,"What's new in this version?")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"Do you want to associate extensions with IrfanView?")
ControlClick ($title, "Images only", "Button1");rákattint az xxx nevű ablakon, yyy szöveget tartalmaz az ablak, a wwww nevű gombot.
ControlClick ($title, "For all users (XP)", "Button5")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"Google Toolbar")
ControlClick ($title, "", "Button1")
;Send("!s")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"Ready to install!")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"You want to change current associations and to associate one")
Send("!i")
WinWaitActive($title,"Installation successfull!")
Send("!s")
Send("!d")

sleep(2000)

$i=0
While $i<10

sleep(1000)
$i=$i+1

If WinExists("Importálás varázsló") Then
		WinClose("Importálás varázsló")
		Sleep(5000)
	EndIf

If WinExists("IrfanView Frequently Asked Questions - Mozilla Firefox") Then
		WinClose("IrfanView Frequently Asked Questions - Mozilla Firefox")
		Exitloop
	EndIf

If WinExists("Windows Internet Explorer") Then
		WinClose("Windows Internet Explorer")
		ExitLoop
	EndIf

WEnd

Gelfiro

Hozzászólás Szerző: Gelfiro » 2012.04.16. 18:12

Köszi a segítséget és a példa scriptet is, azt hiszem így már érthetőbb a dolog és ennek segítségével megpróbálom az első önálló scriptet elkészíteni.

Gelfiro

Hozzászólás Szerző: Gelfiro » 2012.04.17. 21:52

Ma elkészítettem az első működő scriptet az általad leírt alapján. Végignézve a scriptet és mellette a telepítőt lépésenként, nagyon egyszerű a dolog, köszi a segítséget.

Jonhy62

Hozzászólás Szerző: Jonhy62 » 2012.05.31. 18:32

furcsa probim lépett fel video driver telepités közben. letöltötem a 12.4 ati driverrt win 7 32bit
hd3870 ,x2 4400, 5gb ram. ahogy a videon van ugy csináltam mindent s a végén kiirta sikertelen .ezt eljátszota legalább 5ször. s automatikusan vissza rakta a régit egy 2009-es 11.04 drivert.ami olyan mintha xp-s lenne.8.671.0.0 verzio 2009 dec-ben lett telepitve a gép . ugy nincs semmi probim csak bizonyos játékok ujjabb drivert kérnek ezert akartam lecserélni.
nem tudom mi okoza ,lehet a windows?? aki tud segitsen akár pm-be /dodi620516@msn.com/
köszönöm

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.05.31. 19:33

Én ezt a driver használom HD3850-hez:
http://www2.ati.com/drivers/12-4_vista_ ... dd_ccc.exe

Robicsika

Hozzászólás Szerző: Robicsika » 2012.09.21. 21:45

Üdv!
Nos nekem olyan problémám lépett fel (már elég régóta jelen van csak nem igazán érdekelt de most ahogy újra akarom rakni a gépet meg kéne oldanom)
Nos amióta felraktam az új op rendszert tökéletesen működik minden kivéve annyi hogy a DVD meghajtó csak akkor olvas be dvd-t amikor kedve tartja 50 behelyezésből kb 2x ugyan ez bootoláskor is. Az előző op rendszer is 4ever volt és azon hibátlanul működött még frimware-t is cseréltem de semmi. Eszközkezelőből eltávolítottam újra feltelepült de semmi. Valami megoldás?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.09.25. 16:51

Öregszik a meghajtó, elfáradt a lézerfeje. Cseréld ki a meghajtót.

Válasz küldése