Problémamegoldó

Hozzászólások a WindowsXP4ever-rel kapcsolatban.
ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Re: Problémamegoldó

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.12.04. 10:43

Amint lesz időm letesztelni.

garp

Hozzászólás Szerző: garp » 2010.12.04. 11:56

ssjoco írta:Amint lesz időm letesztelni.
Köszi

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2010.12.05. 19:04

Továbbra is kíváncsi vagyok rá, hogy mi lehet a megoldás a start menüs problémára. (Nem jelennek meg a gyakran használt programok ikonjai.)

A telepítő anyag készítésekor konkrétan mi lett átállítva, hogy ez az állapot álljon be?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.12.05. 23:17

neon írta:Továbbra is kíváncsi vagyok rá, hogy mi lehet a megoldás a start menüs problémára. (Nem jelennek meg a gyakran használt programok ikonjai.)

A telepítő anyag készítésekor konkrétan mi lett átállítva, hogy ez az állapot álljon be?
Lásd nfo. Többre már sajnos én sem emlékszem.

ata78

Hozzászólás Szerző: ata78 » 2011.01.10. 20:31

Sziasztok. Valaki tud segíteni?ha word-ből/excel-ből szeretnék hivatkozást megnyitni, a következő hibaüzenetet kapom:
A számítógépen lévő korlátozások miatt ez a művelet nem hajtható végre.

LSpeedy

Hozzászólás Szerző: LSpeedy » 2011.01.10. 21:41

A legújabb Se7en packal lenne kérdésem, a WPi menübe az utolsó oldalon ha valamelyik hivatkozásra szeretnék menni miért ugrál el egy teljesen másik oldalra?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.01.11. 10:12

Sajna ez a program hibája, jeleztem a készítő felé, de még nem született megoldás.

Ha felbontást válassz a monitoron és újból indítod, akkor általában megjavul.

Macgyver

Hozzászólás Szerző: Macgyver » 2011.01.20. 04:40

Sziasztok!

Frissen raktam fel és olyan problémám lenne, hogy a böngészők valamikor csak több kattintásra tudják megnyitni a kért oldalt és azt is valamikor hiányosan töltik be. Több böngészővel is kipróbáltam

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.01.20. 09:34

Nem töltögetsz mellette véletlenül torrentel? Ha igen limitáld a feltöltési sebességet.
Ha nem, ellenőrizd a neted.

gulya

Re: Leggyakrabban használ prgoramok listája (MFU)

Hozzászólás Szerző: gulya » 2011.01.30. 23:20

Sziasztok!
Ez ügyben született már valami megoldás?
Nagyon jó lenne, mert hasznos az utoljára elindított programok listája, de valamiért nem jeleníti meg.
?
Gulya
gulya írta:Nekem sem látszik a startmenüben az utólsó néhány program amit elindítottam :-(
vecesneni írta:Korábban már szerepelt itt ez a probléma, hogy nem jelenik meg a start menuben a leggyakrabban használt programok listája.
Se a 2008 márciusi XP4ever se a mostani, 2009 áprilisi XP4ever -ben a telepítés után rögtön átváltok XP stílusra, de az MFU (Most Frequently Used programs) sohasem jön elő. Már végig googliztam mindent, próbáltam a start menü beállítasaiban törölni a listát, turkálni a registryben: NoInstrumentation, NoStartMenuMFUprogramsList (http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm) , letiltani az MFU lista törlését a helyi házirendben (gpedit.msc) de semmi sem segített. Van olyan akinek látszik XP4everben ez a gyakori programok listája? (XP4ever felhasználónevet telepítés után átneveztem saját névre)

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.01.31. 09:45

Keress rá a googleban!

Egy perces google keresés után ezt találtam:
http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm

http://technofriends.in/2009/05/22/how- ... rams-list/

Google a barátok, Wiki a barátnőd!!! :geek:

Kjisztike

Hozzászólás Szerző: Kjisztike » 2011.03.03. 17:32

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Feltelepítettem a 4ever SP3-as verziót (3x). Legelső alkalommal csont nélkül felmegy a netre, de utána soha többet, azt írja ki, hogy a cél nem létezik, vagy valami hasonlót (bocs, de nem írtam fel pontosan, hogy mit ír ki, a lényeg, hogy többet nem tudok csatlakozni a netre, miután 1x kiléptem). Mi a teendő? :(
Köszi
Kriszta

neon

ActiveX vezérlő hiba

Hozzászólás Szerző: neon » 2011.03.19. 12:40

Windows XP4Ever 2010.09.20.-nál jelentkezik az alábbi probléma:

Lapolvasónál hibaüzenetet ír ki, és NEM MŰKÖDIK emiatt:

„Egy vagy több ActiveX-vezérlőt nem sikerült megjeleníteni a következő okokból:
1.) A jelenlegi biztonsági beállítások miatt nem futtathatók az adott ActiveX-vezérlői vagy
2.) Az egyik vezérlő kiadóját letiltotta.
Emiatt a lap esetleg nem jelenik meg megfelelően.”

A lapolvasó ügyfélszolgálatának javaslatára a lapolvasó szoftvert mélyen uninstallálva majd újratelepítve lett, de nem oldotta meg a problémát. Az ügyfélszolgálat információja szerint ez esetben a probléma a nem Microsfotos fejlesztésű 3-as Service Pack, illetve az illegális op. rendszer lehet. Ez utóbbi miatt - lévén az op. rendszeren egyedi átállítások is vannak - lenne szükség segítség a probléma megoldására.

Megjegyzés:
a.) A fenti hibajelenség más esetben is adódott, pl. különböző programok súgó fájljainak megjelenítésekor. (Bal oldali listában a hivatkozásra kattintva, de 1-2-szeri hibaüzenet megjelenítés után az oldal megjelent.)
b.) Úgy tűnik, a probléma oka a WinXP4Ever-es átállítgatások hozadéka, (letiltja/rontja az Actve-X-ek működését) ugyanis Win XP + SP3 alatt tökéletesen működik a lapolvasó, és a többi hibajelenség sem tapasztalható.

A megoldást jelentő választ köszönettel várom.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára neon 2011.03.24. 18:02-kor.

gulya

Hozzászólás Szerző: gulya » 2011.03.19. 23:39

ssjoco írta:Keress rá a googleban!

Egy perces google keresés után ezt találtam:
http://windowsxp.mvps.org/startmfu.htm

http://technofriends.in/2009/05/22/how- ... rams-list/

Google a barátod, Wiki a barátnőd!!! :geek:
Hát kipróbáltam mindet, de egyik sem segített (tehát a Google most nem a barátom).
Valami egyéb ötlet?
Másnak nem hiányzik a Startmenüben a gyakran használt programok listája?

neon

Hozzászólás Szerző: neon » 2011.03.20. 10:55

gulya írta: Másnak nem hiányzik a Startmenüben a gyakran használt programok listája?
Örülök, hogy másnak is probléma ez. (Jómagam négy hónapja tettem fel ezt a kérdést, de megoldást jelentő választ azóta sem kaptam, és minden fellehető átállítás, registry turkálás sikertelen volt. A készítő utolsó válasza az volt, hogy „Többre már sajnos én sem emlékszem”.)

Mivel a legújabb, 2011.01.03-as változat leírásában az szerepel, hogy „Pár alap beállítás módosult (Start Panelben megjelennek a gyakran használt programok)” így úgy tűnik, a problémát a készítő megoldotta. A kérdést így fogalmaznám át: mi az, amit át lett állítva az újabb változatban a régihez képest, hogy ez a funkció működjön?

udvardy89

Hozzászólás Szerző: udvardy89 » 2011.04.20. 19:20

Sziasztok!

Nekem van egy Laptopom ! win 7 et szeretnék rá tenni de nem tudom melyik fajtát tegyem rá ! :cry: 1 gb Ram van benne! nem egy erős laptop!

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2011.04.22. 14:43

Win 7 x86 (vagyis 32bites) tudsz csak rátenni, x64-hez több memória kell. Az hogy Home vagy Ultimate szerintem mindegy.

neon

Az ActiveX vezérlő hiba és a nem működő "MFU" megoldása

Hozzászólás Szerző: neon » 2011.05.22. 12:36

Megtaláltam a megoldást a jelzett problémákra, s mivel az elmúlt két hónapban érdemi válasz nem érkezett, szívesen megosztom azt, hátha ezzel segíthetek másnak is.
Eredeti (nem buherált) Windows XP SP3 HUN telepítése, melyet megelőz a rendszer partíció formázása.
Mindezek után működik a lapolvasó, nincs probléma egyéb alkalmazásoknál sem az ActiveX-vezérlővel, és működik a start menüben a gyakran használt programok listája is.

Mindezektől függetlenül köszönöm a készítő munkáját, mert érzésem szerint a jó szándék vezérelte, emellett az automatikus programtelepítési modul (Windows Post-Install Wizard) eredményesen használható.

oco85

Hozzászólás Szerző: oco85 » 2011.06.12. 00:59

nem olvassa a lemezt. mi a hiba?

Grassy

Hozzászólás Szerző: Grassy » 2011.07.24. 23:00

picy0522 írta:Sziasztok!

Csak 1 kérdésem lenne, hogy mi a rendszergazda jelszava?
Hálózaton keresztül nem tudom csatlakoztatni a c$ meghajtót.
Új usert nem akarok létrehozni, a meglévőnek pedig nincs jelszava és nem is akarok.
Marad a rendszergazda nevű felhasználó, mint alternatív út.
Az egyszerű filemegosztás már ki van kapcsolva.
Ott tartok hogy már csak ez kellene.
Sziasztok!

A gond nálam is hasonló. szeretném a merevlemez ID-jét megváltoztatni a chvid.exe programmal próbálkozom. Sajnos nem engedi a gép egy piilanatra bedobja a dos ablakot aztán valami letiltja. A vírusírtótól kezdev mindent kikapcsoltam (azt hiszem) mégsem tudok tovább jutni.

Valami megoldást esetleg tudtok javasolni?

Előre is köszönöm a válaszokat! :?:

Válasz küldése