WinXP Telepítési útmutató

Hozzászólások a WindowsXP4ever-rel kapcsolatban.
ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

WinXP Telepítési útmutató

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2008.09.09. 16:37

Egy kis rövid ismertető, ami lépésről lépésre bemutatja a WindowsXP4ever telepítését.

Nézd meg milyen eszközök vannak a gépedben!
Telepítés megkezdése előtt érdemes megnézni milyen alkatrészek vannak a gépünkben, és főleg milyen driver kell ezekhez.
Ebben nagy segítséget nyújt a DVD menüjéből elindítható CPU-Z (alaplap+proci) és a GPU-Z (vga) alkalmazás.
Kép

Motherboard
Model: Alaplap típusa
Chipset: Alaplap chipset típusa
Graphics
GPU Name: Videókártya típusa

A hangkártyát vagy megnézed az Eszközkezelőben, vagy megnézed az alaplap leírásában (90%-ban jól tippelhető, hogy régi alaplapoknál Realtek AC'97, újaknál Realtek HD Audio. )

Írjuk le a fontosabb adatokat! Alaplap chipset típusa (intel xx, nvidia nforce x, ati, sb750, stb.), VGA (ATI HD 5550, Nvidia 550), Hangkártya (Realtek AC'97/HD Audio)

C: meghajtóról minden fontos adatot mentsünk át másova. (D:-re, DVD-re, stb). Ha a mentéssel is megvagyunk, akkor indulhat a telepítés.

Windows XP lemezre írása
Lemezről CSAK akkor tudod elindítani a számítógépet, ha az iso fájl CD/DVD képfájl módban írod ki lemezre. NEM SZABAD az windowsxp4ever.iso kitömöríteni, és nem is ezt a fájlt kell a lemezre másolni!!!!

Kiíráshoz ajánlom az ImgBurn-t. Letöltés
Magyar nyelvet külön töltsd le, tömörítsd ki a "ImgBurn\Language" mappába.
Válaszd a "Lemezkép írása lemezre" gombot.

Kép

Nero
"CD/DVD-író\CD-kép lemezre írása" menüvel írd ki a .iso-t.

- Helyezzük a meghajtóba a WindowsXP4ever lemezt.
- Indítsuk újra a gépet, majd a POST képernyő közben (az első kép induláskor) nyomjuk meg a Del gombot, amíg meg nem jelenik a BIOS. (néhány gépnél F2, F11 is lehet DEL helyett)

- Állítsuk be, hogy a DVD meghajtó legyen az első, amiről indul a rendszer. Ez az Advanced BIOS Features vagy Boot Menüpontban lehet általában megtenni. A sorrendet vagy egyesével lehet megváltoztatni Enter-rel, vagy +/- gombbal a sorrenden módosítani.
Bővebb infó az alaplap könyvében.

Kép

First Boot device: CD/DVD-ROM (vagy az eszköz pontos neve)
Second Boot device: HDD-0/Hard Disk (vagy az eszköz pontos neve)

F10 és Enter (Yes) gombbal kilépünk, és mentjük a módosításokat (vagy Save & Exit).

- Ha mindent jól csináltunk, akkor a következő üzenet jelenik meg (ha van régi rendszer a gépen!!)
CD-ROM-ról való indításhoz nyomjon le egy billentyűt... (tegyünk is így)
Ha nincsen régi Windows, akkor szó nélkül elindul a telepítő.

- Egy kis idő után megjelent a meghajtók listája
Kékhalál esetén nagy valószínűséggel hiányzik a megfelelő SATA/RAID driver. Keressük meg az alaplaphoz kapott floppyt, és a telepítő elején adjuk be neki a lemezt (F6).

Kép

Ha nincs partíció még a lemezen, akkor az L gombbal létrehozhatunk egyet (min 30Gb ajánlott).

Válasszuk ki a partíciót, majd Enter. Ha nem üres, akkor megkérdezi, hogy mit szeretnénk tenni, itt válasszuk ki az "A partíció formázása NTFS fájlrendszer használatával (Gyors)" opciót. Megerősítéshez nyomjuk meg az F gombot.
Minden adat törlődik arról a partícióról!

- Ezek után magára hagyhatjuk a gépet 10-30 percig, ameddig a Windows XP telepítője dolgozik

- Ha minden rendben van, akkor a következő kép fogad minket.

Kép
Kattints a képre a teljes méret megnyitásához.

A listából válaszd ki a gépedben található eszközökhöz a meghajtókat, és az egyéb programokat. Ha valamit nem tudsz, akkor vidd az egeret az elem fölé és megjelenik egy rövid ismertető, vagy drivereknél a támogatott eszközök listája.

A nem megfelelő driver, vagy annak hiánya komoly teljesítménycsökkenést vagy rendszer-instabilitást okozhat. A Windows telepítés után fontos, hogy mindig telepítsük fel a hardver(ek)hez tartozó meghajtóprogramokat.

Kép

Az alapértelmezett programokat ajánlott feltelepíteni.

Ha bepipálsz egy elemet és pár elszürkül mellette, akkor az azt jelenti, hogy ezek egy rendszerre nem telepíthetők.
Akkor is szürke lehet, ha nem telepíted fel a hozzá szükséges programot (pl. .Net Framework sok programnak kell)

Külső parancs futtatása
Lehetőség van a 4ever-ben nem szereplő programok automatikus telepítésére is. Készítsd el a telepítéshez szükséges parancsot/scriptet, és helyezd el az egyik meghajtón (CD, USB, HDD) "4ever" mappában, "install" néven. pl. "D:\4ever\install.exe" A telepítés vége után, következő Windows bejelentkezéskor fut le.

Ha sikerült kiválasztanod mi kerüljön telepítésre, akkor kattints a Telepítés gombra. Ez a folyamat 40-100 percig is eltarthat a géptől és a kiválasztott programoktól függően. Nyugodtan menj el enni, TV-t nézni. :)

A telepítés végét egy dallam jelzi (vagy a gép leáll/kiadja a lemezt). A vírusírtók a Windows bejelentkezés után, a legvégén, kerülnek telepítésre.

Ha valamilyen programot/drivert nem találtál a WPI-ben, akkor azt utólag feltelepítheted.

Ha az eszközkezelőben sárga kérdőjeles ikont látunk, akkor valamilyen eszköz programja még hiányzik, addig nem is használható.

Köszönjük, hogy kipróbáltad a WindowsXP4ever-t.

4ever Team

tipp08

Re: Telepítési útmutató

Hozzászólás Szerző: tipp08 » 2010.03.27. 09:57

Gratulálok agyatlanok !
Az eredetiség vizsgán (WindowsXP4ever 2010.03.01)megbukott ez a szar!
Tisztelt iq huszár, akkor minek írtad rá, hogy át megy?
Ilyen elbaszott egy szart..

apacuka11

Hozzászólás Szerző: apacuka11 » 2010.04.20. 15:14

tipp08 írta:Gratulálok agyatlanok !
Cseréld le az orvosodat te fartúró kajmán!

Kajcsa Arnold

Hozzászólás Szerző: Kajcsa Arnold » 2010.04.22. 15:12

Szisztok tudsz egy iet késziteni német windows-ra

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.04.22. 18:20

A programokat más windowson is lehet használni. A német win elkészítése viszont elég macerás.

Kajcsa Arnold

Hozzászólás Szerző: Kajcsa Arnold » 2010.04.22. 22:48

aha de azért majd meg probálod meg csinálni eéőre is kőssz

D-Link

Hozzászólás Szerző: D-Link » 2010.07.19. 17:25

Hellosztok,
Nekem tökéletesen működik, ez a Windows XP egyik haverom, szed te le nekem.
Amikor bejött nekem az eredetiség vizsgáló akkor én nem fogadtam el a szerződést.
De ha megcsinálnám akkor nem találná megfelelőnek a Win Xp-t, akkor mit történik vki segítsen?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.07.19. 19:14

Ha nem telepítetted fel újra az Eredei Windows Valódi előny frissítést, akkor gond nélkül mennie kell. Ha ez megtörtént, akkor csak futtasd újra a törést

ldevil

Hozzászólás Szerző: ldevil » 2010.07.22. 14:28

Helló!
Szeretném felrakni a gépemre a win mediaplayer 11-et, csak amit letöltöttem az eredetiséget akar vizsgálni.
Tudnál vmi megoldást?

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.07.22. 19:36

Egy tört telepítőt kell szerezni a WMP11-ből, keress rá torrenteken. (Csak egy dll-t kell kicserélni a telepítőben)

toplosz

Hozzászólás Szerző: toplosz » 2010.08.10. 18:16

Hali mindenkinek.Nekem olyan problémám van hogy öcsém adta ezt az xp-t.
Amikor beállítom hogy a dvd legyen az elsődleges azt elfogadja.
Még azt is elértem hoyg felkinálja hogy nyomjak meg egy gombot a telepítésnél.
De közbe ezeket a hibákat adta nekem.
\i386\halaacpid.dll fájl nem található.
Újraindítást kér megnit előröl kezdi és utána meg a következő jön elő ( fdc.sys) Az alábbi fájl sérült.
Utána újraindítást kér megint elindítom és akkor ezt az üzenetet kapom ohci1394.sys Az alábbi fájl sérült.
Akkor újra kéri hogy indítsam el.
Ezek után már elértem hogy particiót tudjak csinálni de ez már vagy kb 1 óra mire ezt elértem.
Megcsináltam a particíót és amikor telepíteni akarja az xp-t akkor ezt az üzenetet irja ki.
A telepítő nem tudja másolni a következő fájltactiveds.tlb.
És kéri hogy ellenörizem hogy benne van e a telepitő lemez az benne volt.
És ezek útán nem is birtam felrakni ezt az xp-t.
Mi a hhiba mit csináljak másképp most a régi xp-t raktam fel de ezt ki szeretném probálni.
Előre is köszönöm a segítséget

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.08.10. 21:14

Vagy nagyon rossz az DVD olvasóm vagy a memória, ez a kettő produkál ilyen hibát.

toplosz

Hozzászólás Szerző: toplosz » 2010.08.11. 20:56

akkor a memoria lesz a rossz mert a dvd az 1 hete vettem az biztos nem rossz.
Akkor a memoriát cserélni kell vagy van rá valami más megoldás ????????????

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.08.12. 20:14

Futtass egy Memtest86-ot, az megmondja hibás-e a memóriád. Bővebb infó itt: viewtopic.php?f=3&t=13

A lemezt nem szabad teljes sebességgel kiírni 4-12x ajánlott.

toplosz

Hozzászólás Szerző: toplosz » 2010.08.14. 21:59

végig ment de nincsen hiba a memoriába.
A dvd meg nem régen vettem

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2010.08.15. 13:17

Akkor 4-8x sebességgel írd ki az imaget, és próbáld meg újra.

Adamin

Hozzászólás Szerző: Adamin » 2010.12.02. 19:14

apacuka11 írta:
tipp08 írta:Gratulálok agyatlanok !
Cseréld le az orvosodat te fartúró kajmán!
Ocsmányos kijelentésedet és megjegyzést tarcs meg magadnak,inkáb örülj,hogy valaki összeállitota neked a teljes verziót és igy nem kel külön kiegészitéseket letölteni.Én most telepitetem fel és nekem átment a vizsgán,akkor valamit kihagytál,vagy valamit nemtetél hozzá.Örüljünk neki,hogy van aki evel is foglalkozik és tanácsokat ad és segit ami töle telik,15 ével ezelöt ijen dolgok nemvoltak,sem segitséget sem kapott az ember.

Robicsika

Re: WinXP Telepítési útmutató

Hozzászólás Szerző: Robicsika » 2012.01.11. 21:13

Hello lenne nekem egy olyan problémám hogy amikor ki akarom írni akkor az ImgBurn a következő üzenettel vár:Device Not Ready (Medium not present) próbáltam rákeresni google-ben de csak angol oldalt adott ki angolból pedig nem vagyok jó a google fordítóval sem értem el sokat épp ezért megkérdezem itt hogy tud e valaki tanácsot adni. Előre is köszönöm

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2012.01.11. 23:02

"Eszköz nem áll készen: Nincs benne lemez" - vagyis vagy rossz meghajtót választottál ki íráshoz, vagy nem raktál bele lemezt :)

Robicsika

Hozzászólás Szerző: Robicsika » 2012.01.12. 10:40

Hát lemez az van benne :S lehet hogy nem kompatibilis a DVD a meghajtóval? Mert azóta már kiírtam a Nero-val csakhogy amikor ujra indítottam a gépet (benne volt a lemez és bevolt állítva hogy 1 a lemezrőúl bootoljon egyszerűen nem is érzékelte hogy benne van a meghajtóban a DVD lehet hogy új DVD-t kellene vennem? :/

Probléma megoldva új DVD és tádámm jó :D

Válasz küldése