AutoIt Tutorial

Hozzászólások a WindowsXP4ever-rel kapcsolatban.
ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

AutoIt Tutorial

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2013.01.07. 22:41

Többen érdeklődtek, hogy hogyan lehet automatikus (néma) telepítéseket csinálni, ha minden google csődöt mond. Ekkor lehet elővenni az AutoIt scripttudást és egy-két soros programmal leutánozni a telepítéshez szükséges kattintgatást.

Szükséges hozzá az ingyenes Autoit progi. http://www.autoitscript.com/site/autoit/downloads/
Telepítés után már használatra is kész! Most röviden összeszedem, hogy álljunk neki.

Íráskor nagy segítséget nyújt az AutoIt v3\Scite Script Editor, ami rengeteg hasznos funkciót nyújt.
Kép

Parancsok felépítése egyszerű. Parancs(paraméter1, para2, para3). Mindenről egy szép súgót kapunk, részletes példákkal, ha F1-t nyomunk a Scite-ban.
Telepítéshez még egy segítő kell méghozzá az AutoIt Windows Info alkalmazás. Ezt is tartalmazza a letöltött csomag.
Kép

Pár adat szükséges az ablakról, amin kattintani akarunk. Az ablak adatait a Finder Tool ablakra húzásával mondja meg. Ha egy konkrét elem (gomb) adatai kellene, akkor arra is húzhatjuk.

Végül nézzünk egy példát, az IfranView 4.25 program telepítése a programmal.
A szövegeknél minden apró eltérést figyel a program, kis-nagy betű, stb.

Kód: Egész kijelölése

$title="IrfanView Setup";A telepítőablak neve AutoIt Info szerint, minden olyan ablakra érvényes lesz, ami egyenlő ezzel, vagy így kezdődik.

$run="iview432_setup.exe" ;változó, ami a telepítőfájl nevét fogja tartalmazni

Run($run);indítsuk el a telepítőt
WinWaitActive($title,"This program will install IrfanView")
; várjuk meg, míg üdvözöl minket a telepítő. Ablak címe az előbb eltárolt "IrfanView Setup", az ablakon valahol szerepel PONTOSAN a This program will install IrfanView rész.
Send("!m");alt+m gyorsbillentyűvel Thumbnail beállítás kikapcs
Send("!a"); alt+a Minden felhasználónak települ
Send("!t");alt+t tovább
WinWaitActive($title,"What's new in this version?")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"Do you want to associate extensions with IrfanView?")
ControlClick ($title, "Images only", "Button1");gyorsgomb helyett egy konkrét elemre, gombra kattintunk a programmal. Ablakcím, gomb szövege, Gomb neve Autoinfo szerint
ControlClick ($title, "For all users (XP)", "Button5")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"Ready to install!")
Send("!t")
WinWaitActive($title,"You want to change current associations and to associate one")
Send("!i")
WinWaitActive($title,"Installation successful!")
Send("!s")
Send("!d")
Mentsük el a programot teszt.au3 néven a "iview432_setup.exe" fájllal egy könyvtárba. A Tools\Complie paranccsal teszt.exe kreálódik, amit bármilyen Windows-on futtathatunk. Az au3 fájl is futtatható ha fel van telepítve az AutoIt, így gyorsan lehet ellenőrizni a tudásunkat.

superboyka

Re: AutoIt Tutorial

Hozzászólás Szerző: superboyka » 2013.01.08. 15:32

Szia nagyon szépen köszönöm segitséged irto hálás vagyok majd ha kész leszek feltöltöm a belooadra beleiom a te közremüködésedel készült igy korekt vagyis "win4ever alap csomag nyomán a honlapod cime es ssjoco segitségével" gondolom jo lesz ha meg nem szolj
további szép napot és mégegyszer kösz.

superboyka

Hozzászólás Szerző: superboyka » 2013.01.08. 15:38

Ui nagya már meg van még abba segits hogy kell pl. azt megoldani a win8 on wac kikapcsolása ha van rajta ,vagylang pack telepitésa .Az elöbbi ha jol gondolom registracios bejegyzésel megy azt hogy szerkeszted ? az utobinak telepitö kellene azt meg lehete oldani ha igen hogy mivel,további szépet.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2013.01.08. 19:49

Köszönöm ha odaírsz, mint ötletgazda :)
Nem UAC-t akarod kikapcsolni? Win7-en az alábbi AutoIt-s paranccsal csinálom, de egy egyszerű reg file is megteszi.

Kód: Egész kijelölése

RegWrite("HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System", "EnableLUA","REG_DWORD", 0)
Langpackot még nem telepítettem, annyit tudokcsak segíteni, hogy nézd meg a telepítő command line paramétereit, valószínűleg van valamilyen néma módja.

superboyka

Hozzászólás Szerző: superboyka » 2013.01.10. 15:56

Szia programok 99 % meg van, lenne 1 kérdesem látam 1 érdekes dolgot az 1 ik program az egér nyilával ment ,vagyis a nexteket az egér adta automatán azt hogy csináltad és a kész scriptet még lehette szerkeszteni ha igen mivel vagy bár tartalmát megnézni ,ja és utolso kérdés: -az Afterwork mapa tartalmába pl. ,más fajta ikonos scriptek vanak sejtem a wpi vel csináltad hogyan enyi lenne nagyon Várom válaszod.
Ui: van progi melynek gombjai a parancsnak szin kodot ad a buton 1 ,2 stb helyet azzal mit lehet kezdeni pl az avst tudom a kapcs. neki a / Silent de én custom modba akarom telepiteni, kapcsoloval ugy telepiti ahogy ö akarja .

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2013.01.10. 21:23

Kattintgatós programhoz ez a két sor kell, de nagyon matekozós verziós és csak a legvégső esetben javaslom, ha nem látja az autoit a dolgokat
$pos=WinGetPos($title, "")
MouseClick("left", $pos[0]+133, $pos[1]+264)

Aferwork mappa is AutoIt csak Custom Complie menüvel ikont adtam neki.
Nem igazán értem a kérdést. Van a /silent, ha beállításokat akarsz adni a telepítőnek akkor Autoittel kell telepíteni.

Gelfiro

Hozzászólás Szerző: Gelfiro » 2013.02.21. 20:39

Szia!

Ismét a segítségedet kérném pár dologban.
Végre összeállt a saját programjaimat használó WPI, de pár programnál még finomítanom kellene, de sajnos nem jövök rá a megoldásra, eddig minden kudarcot vallott.

1. Van pár program, ami feltelepül silent módon, viszont a telepítés végén automatikusan megnyitja az Internet Explorert. Ezt hogyan tudom kilőni, mármint a megnyitott IE-t?

2. Szintén pár programnál ha silentben telepítem, a telepítés végén el is indul a program, ha AutoIt scriptel telepítem, akkor pedig az elején gond van, ugyan is a title mezőben hullámos ékezetettel vannak karakterek, amit nem sikerült elővarázsolnom és a script megakad. Ezt lehet valahogy orvosolni egyszerűen?

Előre is köszi a segítséged, válaszod.

ssjoco
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ssjoco » 2013.02.22. 08:08

1. Autoit scripptel be kell zárnod a böngészőt. pl:
while 1
if winexist('Internet Explorer') then winclose("Internet Expplorer")
sleep(2000)
wend

2. ugyan az mint az első esetben vagy autoit windows info progi megadja a Title-t, onnan másold be a nevet.

Gelfiro

Hozzászólás Szerző: Gelfiro » 2013.03.11. 21:39

Szia%

Köszi a válaszokat.
Sajnos a böngészőt sem ezzel a scripptel sem máshogy nem sikerült bezárni, ezzel még küzdök,bár nem sok eredménnyel. Most gondolkodom egy sima Alt-F4 kombináción vagy nem tudom.

A második megoldódott, bár egy másik megoldással. Sajnos a Windows info sem ismerte fel a hullámos ékezetet, helyette ékezet nélküli betűket írt az adatokhoz és a telepítő scrippt megállt.

Azt had kérdezzem meg, van arra valahogy lehetőség, hogy a title mezőben szereplő teljes név helyett megelégedjen esetleg pár szóval vagy szótöredékekkel?

Előre is köszi a választ.

Válasz küldése